Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 9 7900 — це процесори з абсолютно різних світів. Перший — енергоефективний мобільний чип для ноутбуків початкового рівня, випущений у 2019 році. Другий — потужний десктопний процесор 2023 року, створений для продуктивних завдань та ігор. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Intel Core i3 10110U за всіма показниками продуктивності: у багатоядерних завданнях він до 10 разів швидший, а в одноядерних — майже вдвічі. Ryzen 9 7900 має 12 ядер (24 потоки) проти 2 ядер (4 потоки) у Core i3, що робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та сучасних ігор. Однак Core i3 10110U виграє в енергоефективності та підходить для офісних ноутбуків з обмеженим бюджетом. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте Ryzen 9 7900, якщо базова мобільність — Core i3 10110U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i3 10110U має 2 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 7900 — 12 ядер і 24 потоки, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Продуктивність Cinebench R23: Ryzen 9 7900 набирає 24444 бали в багатоядерному тесті проти 2374 у Core i3 10110U — різниця більш ніж у 10 разів.
  • Енергоспоживання: Core i3 10110U — мобільний чип із TDP 15 Вт, Ryzen 9 7900 — десктопний із TDP 65 Вт, що робить перший значно економнішим.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 отримав кращу вбудовану графіку Radeon (62 бали проти 19), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Core i3 10110U вийшов у 2019 році, Ryzen 9 7900 — у 2023, що відображає різницю в архітектурі та технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 24444

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 17401

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 2.1 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 2 12
Кількість потоків 4 24
Множник 21x 37x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 значно кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2947 проти 1240) та потужнішій інтегрованій графіці. Core i3 10110U підійде лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо розуміти, що Core i3 10110U призначений для ноутбуків, а Ryzen 9 7900 — для стаціонарних ПК. Вони мають різні цілі: перший — енергоефективність, другий — максимальна потужність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 10110U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт) порівняно з AMD Ryzen 9 7900 (TDP 65 Вт). Однак обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності в нашій системі (100 балів).

Чи підійде Intel Core i3 10110U для відеомонтажу?

Лише для дуже легкого відеомонтажу. У багатоядерних завданнях, таких як рендеринг, Ryzen 9 7900 перевершує його в 10 разів (Cinebench R23: 24444 проти 2374).

Який процесор краще для роботи з архівами?

AMD Ryzen 9 7900 показує швидкість стиснення файлів 1690 MB/s проти 163 MB/s у Core i3 10110U, що робить його набагато продуктивнішим для архівації.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.