Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 9 7900X3D — це процесори з абсолютно різних світів. Перший створений для ультрабуків і офісних завдань, другий — флагманський ігровий CPU з 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо, наскільки вони відрізняються за продуктивністю, енергоефективністю та сценаріями використання, спираючись на реальні тести та характеристики.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D значно перевершує Intel Core i3 10110U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 11,7 раза вищий, а Geekbench 6 (багатоядерний) — у 8 разів. Ryzen 9 має 12 ядер і 24 потоки проти 2 ядер і 4 потоків у i3, що робить його ідеальним для ігор, рендерингу та важких обчислень. Однак i3 виграє в енергоефективності та підходить для простих завдань на ноутбуках. Вибір залежить від ваших потреб: максимальна потужність чи мінімальне енергоспоживання.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i3 10110U має 2 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 7900X3D — 12 ядер і 24 потоки, що забезпечує багаторазову перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 9 набирає 27817 балів проти 2374 у i3, що в 11,7 раза більше, а в Passmark багатоядерний — 50404 проти 3895.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 9 також лідирує: Geekbench 6 одноядерний — 3024 проти 1240, а Cinebench R23 одноядерний — 2041 проти 1034.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7900X3D має значно потужнішу інтегровану графіку (оцінка 64/100 проти 19/100), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100/100), але i3 споживає набагато менше енергії (15 Вт TDP), тоді як Ryzen 9 потребує 120 Вт, що робить i3 кращим для автономних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 27817

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 18277

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 50404

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 2.1 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 2 12
Кількість потоків 4 24
Множник 21x 44x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 120 Вт
Сокет BGA-1528 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще обрати для ігор?

AMD Ryzen 9 7900X3D значно кращий для ігор завдяки 12 ядрам, високій частоті та технології 3D V-Cache, що підвищує продуктивність у сучасних іграх. Intel Core i3 10110U не підходить для ігор через низьку потужність.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для роботи з відео?

Ні, i3 10110U має лише 2 ядра і слабку багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний — 2374), що робить його непридатним для рендерингу відео. Для цього краще обрати Ryzen 9 7900X3D.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100/100), але Intel Core i3 10110U споживає лише 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Ryzen 9 потребує 120 Вт і більше під навантаженням.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 9 7900X3D без дискретної відеокарти?

Так, Ryzen 9 7900X3D має інтегровану графіку Radeon, яка підходить для перегляду відео, роботи з документами та простих ігор. Однак для сучасних ігор на високих налаштуваннях знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор вигідніше купити для офісних завдань?

Для офісних завдань (текст, браузер, пошта) Intel Core i3 10110U є достатнім і більш енергоефективним. Однак якщо ви плануєте працювати з великими таблицями або багатозадачністю, Ryzen 9 7900X3D буде значно швидшим, але й дорожчим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.