Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та Apple M1 — це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році та призначений для бюджетних ноутбуків на Windows, другий — революційний ARM-чіп 2020 року, що став основою для MacBook Air та Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки M1 випереджає конкурента в однопотокових та багатопотокових завданнях, а також в енергоефективності.

Короткий висновок. Apple M1 значно перевершує Intel Core i3 10110U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 65%, багатопотокова — майже в 4 рази, а інтегрована графіка — на 53%. Водночас обидва процесори мають однакову енергоефективність за шкалою оцінок. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи, творчості чи ігор, M1 — очевидний вибір. Intel Core i3 10110U залишається варіантом для базових офісних завдань на бюджетних пристроях.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M1 має в 3,3 рази вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 7800 проти 2374 балів у Intel Core i3 10110U.
  • Однопотокова швидкість: У Geekbench 6 (одноядерний) M1 набирає 2383 бали, що на 92% більше, ніж 1240 у i3 10110U.
  • Графіка: Інтегрована графіка M1 оцінюється в 29 балів проти 19 у Intel, що дає перевагу в роботі з відео та легкими іграми.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, але M1 досягає цього зі значно вищою продуктивністю.
  • Багатозадачність: M1 обробляє файли зі швидкістю 936,1 MB/sec, тоді як Intel — лише 163 MB/sec, що робить M1 в 5,7 разів швидшим у стисненні даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 7800

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 8765

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2019 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 8
Множник 21x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 14 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 10110U чи Apple M1?

Apple M1 має значно потужнішу інтегровану графіку (29 балів проти 19) і вищу продуктивність, тому він краще впорається з іграми, хоча обидва не призначені для важких AAA-проєктів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 10110U у 2025 році?

Ні, цей процесор застарів: його продуктивність у 3-4 рази нижча за M1, і він підходить лише для базових завдань на кшталт роботи в офісі або серфінгу в інтернеті.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 10110U чи Apple M1?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M1 досягає цього зі значно вищою продуктивністю, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 10110U з Apple M1 для відеомонтажу?

Так, M1 значно швидший: у тесті PDF Renderer він обробляє 241,1 Mpixels/sec проти 66,7 у Intel, що дає перевагу в рендерингу та обробці зображень.

Який процесор краще для програмування: Intel Core i3 10110U чи Apple M1?

Apple M1: у тесті Clang compilation він показує 71,3 Klines/sec, що в 5,6 разів більше, ніж 12,6 Klines/sec у Intel, тому компіляція коду буде набагато швидшою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.