Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та Apple M1 Max — два процесори з різних світів. Перший — це енергоефективний чип для бюджетних ноутбуків 2019 року, другий — флагманська ARM-система Apple 2021 року для професійних завдань. Хоча обидва мають однакову оцінку енергоефективності, їхня продуктивність кардинально відрізняється. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, щоб визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно перевершує Intel Core i3 10110U майже в усіх аспектах: багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 вища в 5,2 раза, Geekbench 6 — у 5,6 раза, а швидкість стиснення файлів — у 8,9 раза. Однак Intel Core i3 10110U залишається прийнятним вибором для простих офісних завдань і вебсерфінгу за умови обмеженого бюджету. Якщо вам потрібна потужність для відеомонтажу, компіляції коду або рендерингу, M1 Max — однозначний лідер.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M1 Max набирає 12411 балів у Cinebench R23 проти 2374 у Core i3 10110U — різниця в 5,2 раза.
  • Графіка та рендеринг: M1 Max обробляє 14,9 Mpixels/sec у ray tracing, тоді як Core i3 — лише 2,88 Mpixels/sec, що вказує на значно кращу інтегровану графіку.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M1 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю на ват.
  • Швидкість компіляції: M1 Max компілює 105,1 Klines/sec у Clang, а Core i3 — лише 12,6 Klines/sec, що робить M1 Max кращим для розробників.
  • Обробка зображень: M1 Max обробляє 122,8 images/sec у фото, Core i3 — 26,7 images/sec, що в 4,6 раза повільніше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 12411

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 12673

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2019 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 2 10
Кількість потоків 4 10
Множник 21x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 50 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 24 256
ROPs 3 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M1 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (35 балів проти 19) і вищу швидкість рендерингу, що робить його кращим для ігор, хоча Core i3 10110U теж може запускати старі або нетребувальні ігри.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для відеомонтажу?

Частково, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (2374 бали Cinebench) достатня для простого монтажу 1080p, але для 4K або складних ефектів краще обрати M1 Max.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M1 Max забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи варто купувати Intel Core i3 10110U у 2025 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений і потрібен ноутбук для базових завдань: текст, веб, пошта. Для більш вимогливих сценаріїв M1 Max буде значно кращим вибором.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Apple M1 Max завдяки вищій багатоядерній продуктивності (12673 бали Geekbench 6 проти 2266) легко впорається з десятками відкритих програм, тоді як Core i3 10110U може гальмувати при важкому навантаженні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.