Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 10110U та Apple M2 Pro — це двобій процесорів різних поколінь і архітектур. Intel Core i3 10110U вийшов у 2019 році для бюджетних ноутбуків, тоді як Apple M2 Pro (2023) є флагманським чипом для MacBook Pro. Ми проаналізували їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Pro значно перевершує Intel Core i3 10110U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Geekbench 6 у 6,4 раза вищий, а Cinebench R23 — у 5,8 раза. M2 Pro також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Однак Core i3 10110U може бути виправданим вибором для простих офісних завдань на бюджетному ноутбуці. Якщо вам потрібна висока швидкість у рендерингу, компіляції чи роботі з фото — M2 Pro є очевидним лідером.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Pro набирає 14489 балів у Geekbench 6 проти 2266 у Core i3 10110U, що в 6,4 раза більше.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro отримує 39 балів за графіку, тоді як i3 10110U — лише 19, що робить M2 Pro придатним для легкого редагування відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів за цим показником, але M2 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Рік випуску: Intel Core i3 10110U вийшов у 2019 році, а Apple M2 Pro — у 2023, що пояснює технологічний розрив.
  • Бенчмарки: у тесті File Compression M2 Pro (1630 MB/sec) перевершує i3 10110U (163 MB/sec) у 10 разів, а в Clang compilation — у 10 разів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 13876

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 14489

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2019 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M2
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 2 12
Кількість потоків 4 12
Множник 21x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 192 2432
TMUs 24 152
ROPs 3 76
Обчислювальні блоки 24 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M2 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (39 балів проти 19), тому він краще підходить для ігор, хоча обидва не є ігровими рішеннями.

Чи варто купувати Intel Core i3 10110U у 2024 році?

Тільки для базових завдань: веб-серфінгу, тексту та відео у 1080p. Для роботи з фото чи відео його продуктивність недостатня.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M2 Pro забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підходить Apple M2 Pro для професійної роботи?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (13876 балів у Cinebench R23) він чудово справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою фото.

Який процесор кращий для роботи з документами?

Для текстових завдань обидва достатні, але M2 Pro швидше обробляє PDF (352,9 Mpixels/sec проти 66,7).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.