Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та Apple M4 (10-Core) – це процесори з різних епох та архітектур. Перший вийшов у 2019 році як бюджетне рішення для ноутбуків, другий – у 2024 році як флагманський чип Apple. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та інтегрованій графіці, спираючись на об'єктивні тести.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає Intel Core i3 10110U за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища в 2,5 раза, багатопотокова – майже в 5 разів, а інтегрована графіка вдвічі потужніша. При цьому обидва процесори мають однаково високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для роботи, творчості чи ігор – Apple M4 є очевидним вибором. Intel Core i3 10110U залишається актуальним хіба що для базових офісних завдань.

Основні відмінності

  • Apple M4 має в 2,5 раза вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3849 проти 1240) та в 6,7 раза вищу багатопотокову (15100 проти 2266).
  • У Cinebench R23 M4 набирає 2102 бали в одноядерному тесті проти 1034 у i3, а в багатоядерному – 12124 проти 2374, що робить його в 5 разів швидшим.
  • Інтегрована графіка M4 вдвічі потужніша (score 40 проти 19), що дозволяє комфортно працювати з відео та легкими іграми.
  • Apple M4 вийшов у 2024 році, тоді як Intel i3 – у 2019, тому M4 підтримує новітні технології (ARM архітектура, Neural Engine, швидша пам'ять).
  • Енергоефективність обох процесорів на максимальному рівні (100 балів), але M4 досягає значно вищої продуктивності на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 12124

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 15100

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 21 серпня 2019 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 2 10
Кількість потоків 4 10
Множник 21x 44x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 22 Вт
Сокет BGA-1528 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 1280
TMUs 24 80
ROPs 3 40
Обчислювальні блоки 24 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 10110U чи Apple M4?

Apple M4 значно потужніший завдяки кращій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Він впорається з сучасними іграми на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як i3 10110U підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 10110U у 2024 році?

Тільки якщо вам потрібен дуже бюджетний ноутбук для простих завдань (браузер, офіс, відео 1080p). Для більш вимогливої роботи або ігор краще звернути увагу на новіші процесори, зокрема Apple M4.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів). Однак Apple M4 забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 10110U та Apple M4?

Так, це корисне порівняння, оскільки показує, наскільки прогресували процесори за 5 років. M4 у всіх тестах значно випереджає i3, підкреслюючи переваги нової архітектури ARM.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M4 набагато кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (12124 проти 2374 у Cinebench R23) та потужнішій графіці. Він впорається з 4K-відео та складними ефектами, тоді як i3 10110U підходить лише для базового монтажу 1080p.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.