Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs Intel Core i7 1250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U (2019) та Intel Core i7 1250U (2022) — це мобільні процесори для тонких ноутбуків, але вони належать до різних поколінь і класів. Перший — базовий двоядерник Comet Lake, другий — гібридний Alder Lake з 10 ядрами. Якщо вам потрібна офісна робота та серфінг, i3 ще актуальний, але для багатозадачності, обробки фото та відео i7 1250U пропонує в рази вищу швидкість. Давайте розберемо ключові відмінності в тестах і характеристиках.

Короткий висновок. Intel Core i7 1250U значно перевершує i3 10110U в усіх аспектах продуктивності. У багатоядерному Cinebench R23 i7 набирає 7402 бали проти 2374 у i3 — різниця більш ніж утричі. Однопотокова швидкість також вища на 50% (1567 vs 1034). Інтегрована графіка у i7 потужніша, що дозволяє комфортніше працювати з фото та легкими іграми. Якщо ваш бюджет дозволяє, i7 1250U — однозначний вибір для сучасних завдань. i3 10110U підійде хіба що для базового офісу та перегляду відео.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: i3 10110U має 2 ядра та 4 потоки, тоді як i7 1250U пропонує 10 ядер (2 продуктивних + 8 ефективних) і 12 потоків. Це дає i7 величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 i7 1250U набирає 7402 бали, що в 3.1 рази більше, ніж 2374 у i3 10110U. У Geekbench 6 багатоядерний результат i7 (7134) також утричі вищий за i3 (2266).
  • Однопотокова швидкість: i7 1250U випереджає i3 на 50% у Cinebench R23 (1567 vs 1034) та на 65% у Geekbench 6 (2044 vs 1240). Це впливає на швидкість запуску додатків і відгук системи.
  • Інтегрована графіка: i7 1250U оснащений графікою Intel Iris Xe (96 EU), яка значно швидша за UHD Graphics 620 у i3. Наприклад, обробка фото (59.7 vs 26.7 зображень/сек) та трасування променів (9.7 vs 2.88 Mpixels/сек) майже втричі швидші.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають TDP 15 Вт, але i7 1250U виготовлений за техпроцесом Intel 7 (10 нм), що забезпечує вищу продуктивність на ват. У тестах енергоефективності обидва отримали 100 балів, однак i7 виконує більше роботи за той самий час.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1567
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 7402

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 764.8 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 49.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 216.3 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 23 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 59.7 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 9.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 7134

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 41.4 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 27.2 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 14M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 7.9 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 123.3 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 908 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 2749
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 11635

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 21 серпня 2019 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i3-10110U i7-1250U
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 2 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 2 10
Кількість потоків 4 12
Множник 21x 11x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 9 Вт
Сокет BGA-1528 BGA-1781
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 29 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 950 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 24
Обчислювальні блоки 24 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт Intel Core i7 1250U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i3 10110U чи i7 1250U?

Intel Core i7 1250U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці Iris Xe. Він забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх (наприклад, Dota 2, CS:GO) і швидше обробляє графіку. i3 10110U з UHD Graphics 620 підійде лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати ноутбук з i3 10110U у 2025 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений і завдання обмежуються офісними програмами, браузером та відео. Для багатозадачності, сучасних веб-додатків або роботи з фото i3 10110U вже застарів. Краще розглянути моделі на i7 1250U або новіші.

У чому різниця в енергоспоживанні між i3 10110U та i7 1250U?

Обидва процесори мають базове TDP 15 Вт, але i7 1250U використовує гібридну архітектуру: ефективні ядра споживають менше енергії при простих завданнях. У результаті i7 може бути навіть економнішим у сценаріях низького навантаження, хоча під піком споживає більше.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Intel Core i7 1250U значно швидший: у тесті Photo Processing він обробляє 59.7 зображень/сек проти 26.7 у i3, а Ray Tracing — 9.7 проти 2.88 Mpixels/сек. Для роботи з відео та графікою i7 є кращим вибором.

Чи підтримують ці процесори оперативну пам'ять DDR5?

Ні, обидва процесори підтримують лише DDR4. i3 10110U — DDR4-2666, i7 1250U — DDR4-3200. Це означає, що ноутбуки з цими CPU будуть використовувати більш доступну та поширену пам'ять, але без переваг DDR5.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.