Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs Intel Core i7 6700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та Intel Core i7 6700 — це процесори різних поколінь і призначення. Перший вийшов у 2019 році як енергоефективне рішення для ультрабуків, другий — у 2015 році як потужний настільний чип. Незважаючи на різницю у віці, обидва мають по 2 фізичні ядра (i7 — 4 ядра, 8 потоків), але i7 значно випереджає в багатопотокових завданнях. Розберімося, який процесор краще підійде для ваших задач.

Короткий висновок. Intel Core i7 6700 — беззаперечний лідер у багатопотоковій продуктивності: він майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (4840 проти 2374) та Geekbench 6 (4625 проти 2266). В одноядерних тестах перевага i7 менша, але все ж помітна (1063 vs 1034). Однак i3 10110U виграє в енергоефективності (TDP 15 Вт проти 65 Вт) і підходить для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи ігор — обирайте i7-6700. Для повсякденних завдань і мобільності — i3-10110U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7-6700 майже вдвічі потужніший за i3-10110U у Cinebench R23 (4840 vs 2374) та Geekbench 6 (4625 vs 2266).
  • Одноядерна продуктивність: i7-6700 трохи швидший (1063 vs 1034 у Cinebench R23), але різниця не критична.
  • Енергоспоживання: i3-10110U має TDP 15 Вт, що робить його ідеальним для ультрабуків, тоді як i7-6700 споживає 65 Вт і потребує активного охолодження.
  • Інтегрована графіка: обидва мають вбудоване відеоядро, але i7-6700 (HD Graphics 530) трохи продуктивніший за i3-10110U (UHD Graphics 620).
  • Покоління та архітектура: i3-10110U (Comet Lake, 2019) новіший, але i7-6700 (Skylake, 2015) має більше ядер/потоків (4/8 проти 2/4), що дає перевагу в багатозадачності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1063
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 4840

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 405 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 32.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 102.6 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 137.5 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 137.9 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 24.2 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 46.1 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 6.29 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 1389
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 4625

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 25.7 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 15.9 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 27M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 2.8 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 114.1 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 563 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 2290
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 8078

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 21 серпня 2019 1 вересня 2015
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Skylake
Номер моделі i3-10110U i7-6700
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 HD Graphics 530

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 2 4
Кількість потоків 4 8
Множник 21x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1528 LGA-1151
Критична температура 100°C Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Intel HD Graphics 530
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-2133
- DDR3L-1600
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 34,1 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт Intel Core i7 6700
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i3-10110U чи i7-6700?

Intel Core i7-6700 значно потужніший у багатопотокових завданнях і має вищу тактову частоту, тому він краще підходить для ігор. i3-10110U може впоратися з легкими іграми, але для сучасних AAA-проєктів його продуктивності недостатньо.

Чи можна використовувати i3-10110U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Для монтажу відео в роздільній здатності 1080p i3-10110U підійде, але для 4K або складних ефектів краще обрати i7-6700, який має вдвічі більше потоків і вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3-10110U значно енергоефективніший завдяки TDP 15 Вт, тоді як i7-6700 споживає 65 Вт. Для ноутбуків із автономною роботою i3-10110U — кращий вибір.

Чи варто купувати i7-6700 у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за низькою ціною. Він все ще здатний виконувати більшість завдань, включаючи ігри та роботу з відео, але поступається сучасним процесорам за енергоефективністю та підтримкою нових технологій.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Обидва впораються з офісними програмами, але i3-10110U вигідніший через нижче енергоспоживання та безшумне охолодження в ультрабуках. i7-6700 забезпечує більший запас продуктивності для складних розрахунків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.