Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1115G4 та AMD Ryzen 5 5600 — це процесори різних поколінь і архітектур, які часто порівнюють при виборі бюджетного ПК або апгрейду. Перший — мобільний чип для ноутбуків (Tiger Lake, 2020), другий — настільний CPU для десктопів (Vermeer, 2022). Незважаючи на різне призначення, обидва можуть використовуватися в офісних та ігрових системах, але їхня продуктивність істотно відрізняється. Розглянемо ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600 значно перевершує Intel Core i3 1115G4 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 10662 проти 3143) і одноядерною швидкістю (Geekbench 6 одноядерний: 2091 проти 1822). Ryzen 5 5600 також демонструє кращі результати в обробці фото, відео та компіляції коду. Однак Intel Core i3 1115G4 має інтегровану графіку, що дозволяє використовувати його в ноутбуках без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, обирайте Ryzen 5 5600. Для мобільних пристроїв з акцентом на енергоефективність підійде Core i3 1115G4.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 5600 має 6 ядер і 12 потоків, що дає йому перевагу в Cinebench R23 багатоядерному (10662 балів) проти 2 ядер і 4 потоків у Intel Core i3 1115G4 (3143 балів).
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 5 5600 перевершує Core i3 1115G4 в одноядерних тестах Geekbench 6 (2091 проти 1822) та Passmark (3258 проти 2628).
  • Інтегрована графіка: Intel Core i3 1115G4 має вбудовану графіку Iris Xe, що дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної карти, тоді як Ryzen 5 5600 вимагає окремої відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Core i3 1115G4 споживає менше енергії (12-28 Вт) порівняно з Ryzen 5 5600 (65 Вт), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Сфера застосування: Intel Core i3 1115G4 призначений для ультрабуків та офісних завдань, тоді як AMD Ryzen 5 5600 — для ігрових і робочих настільних ПК, де потрібна висока обчислювальна потужність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 10662

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 40 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 9081

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec 69 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 38.9 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 7.8M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 15.6 GBytes/sec
Data compression 64.3 MBytes/sec 251.7 MBytes/sec
Physics 421 Frames/sec 1294 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2628 3258
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 21576

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-1115G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.7-3.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 2 6
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17-30x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1115G4 чи AMD Ryzen 5 5600?

Для ігор кращий AMD Ryzen 5 5600 завдяки вищій одноядерній та багатоядерній продуктивності. Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи можна використовувати Intel Core i3 1115G4 для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Core i3 1115G4 впорається з базовим монтажем відео 1080p, але для 4K або складних ефектів краще обрати Ryzen 5 5600, який має значно вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високу енергоефективність (100 балів), але Intel Core i3 1115G4 споживає менше енергії (12-28 Вт) і краще підходить для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 5600 (65 Вт) потребує потужнішого охолодження.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600 для офісних завдань?

Так, Ryzen 5 5600 чудово справляється з офісними програмами, браузером та багатозадачністю завдяки 6 ядрам і 12 потокам. Він також швидше обробляє великі документи та електронні таблиці.

Який процесор вибрати для бюджетного ПК?

Для бюджетного настільного ПК краще AMD Ryzen 5 5600, оскільки він пропонує кращу продуктивність за свою ціну. Для ноутбука обирайте Intel Core i3 1115G4 — він забезпечує достатню швидкість для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.