Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1115G4 та AMD Ryzen 7 3700X — це два процесори, які належать до різних сегментів і виконують різні завдання. Перший — це енергоефективний чип для ультрабуків, другий — потужний 8-ядерний камінь для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також ігрові можливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3700X значно перевершує Intel Core i3 1115G4 у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що підтверджується багатоядерними тестами (Cinebench R23: 12195 проти 3143). Він також виграє в обробці відео, компіляції та архівації. Однак Core i3 1115G4 має кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 1822 проти 1640) та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте Ryzen 7 3700X, для офісних завдань та мобільності — Core i3 1115G4.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 7 3700X має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Core i3 1115G4 — лише 2 ядра та 4 потоки. Це дає AMD величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 Ryzen 7 3700X набирає 12195 балів, що майже в 4 рази більше, ніж у Core i3 1115G4 (3143 бали). Аналогічна картина в Geekbench 6: 8393 проти 3383.
  • Одноядерна продуктивність: Core i3 1115G4 трохи випереджає Ryzen 7 3700X у Geekbench 6 (1822 проти 1640) та Passmark (2628 проти 2660), що робить його кращим для простих завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Core i3 1115G4 споживає значно менше енергії, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 3700X має кращу інтегровану графіку (30 балів проти 22), що дає йому невелику перевагу в іграх без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 12195

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 40 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 8393

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 102M Primes/sec
Random string sorting 7.8M Strings/sec 32.3M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 64.3 MBytes/sec 296.6 MBytes/sec
Physics 421 Frames/sec 1187 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2628 2660
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 22543

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i3-1115G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7-3.0 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17-30x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1115G4 чи AMD Ryzen 7 3700X?

AMD Ryzen 7 3700X краще підходить для ігор завдяки більшій кількості ядер і вищій багатоядерній продуктивності. Він забезпечує плавніший геймплей у сучасних іграх, особливо з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i3 1115G4 для відеомонтажу?

Для базового відеомонтажу Core i3 1115G4 може бути достатнім, але через лише 2 ядра він значно поступається Ryzen 7 3700X у рендерингу та обробці складних проектів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 1115G4 споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з архівацією?

Так, Ryzen 7 3700X значно швидше стискає файли (673.4 MB/sec проти 384.7 MB/sec) завдяки більшій кількості ядер, тому він краще підходить для архівації.

Який процесор обрати для офісних завдань і серфінгу?

Intel Core i3 1115G4 чудово підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та текстових редакторів завдяки високій одноядерній продуктивності та низькому енергоспоживанню.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.