Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1115G4 та AMD Ryzen 9 5900HX — це процесори з різних цінових та продуктивних сегментів. Перший орієнтований на бюджетні ультрабуки з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — флагманське рішення для потужних ігрових та робочих ноутбуків. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900HX значно перевершує Intel Core i3 1115G4 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 12827 проти 3143) та однопотоковою (Geekbench 6: 2027 проти 1822). Він також демонструє кращі результати в усіх робочих задачах — від компіляції до обробки фото. Однак Intel Core i3 1115G4 виграє в енергоефективності та підходить для простих офісних завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність. Вибір залежить від ваших потреб: для ігор, відеомонтажу та важких програм — Ryzen 9, для базової роботи та тривалої автономності — Core i3.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 5900HX має значно вищу багатоядерну продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 12827 проти 3143, що робить його в 4 рази швидшим у багатопотокових задачах.
  • У однопотокових тестах Ryzen 9 5900HX також попереду: Geekbench 6 (одноядерний) — 2027 проти 1822, що дає приріст приблизно 11%.
  • AMD Ryzen 9 5900HX значно швидше компілює код (69 Klines/sec проти 19.6 Klines/sec) та обробляє PDF (256.9 Mpixels/sec проти 99.4 Mpixels/sec).
  • Intel Core i3 1115G4 демонструє кращу енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.
  • У тесті File compression Ryzen 9 5900HX майже вдвічі швидший: 734.8 MB/sec проти 384.7 MB/sec.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 12827

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 40 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 8506

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 7.8M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 64.3 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 421 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2628 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 22533

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i3-1115G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7-3.0 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17-30x 33x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 35-54 Вт
Сокет BGA-1449 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 400 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 384 512
TMUs 24 32
ROPs 12 8
Обчислювальні блоки 48 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1115G4 чи AMD Ryzen 9 5900HX?

AMD Ryzen 9 5900HX значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i3 1115G4 для відеомонтажу?

Intel Core i3 1115G4 може впоратися з легким відеомонтажем (наприклад, нарізка коротких роликів), але для серйозної роботи з 4K-відео або складними ефектами його продуктивності недостатньо. AMD Ryzen 9 5900HX буде набагато ефективнішим.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core i3 1115G4 споживає значно менше енергії (TDP 12-28 Вт) порівняно з AMD Ryzen 9 5900HX (TDP 45 Вт). Це робить Core i3 кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 5900HX?

Якщо ви працюєте з важкими програмами (компіляція, 3D-моделювання, відеомонтаж) або граєте в сучасні ігри, то переплата виправдана. Для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео достатньо Intel Core i3 1115G4.

Який процесор краще для роботи з графікою та фото?

AMD Ryzen 9 5900HX показує кращі результати в обробці фото (61 images/sec проти 40 images/sec) та рендерингу (17.1 Mpixels/sec проти 3.68 Mpixels/sec), тому він краще підходить для професійної роботи з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.