Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1115G4 та AMD Ryzen 9 7900X — це процесори з різних світів. Перший створений для компактних ноутбуків і базових завдань, другий — флагманська модель для настільних ПК, орієнтована на високопродуктивні обчислення та ігри. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно перевершує Intel Core i3 1115G4 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 29300 проти 3143) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2873 проти 1822). Ryzen 9 також має кращу інтегровану графіку та вищі показники в усіх синтетичних тестах. Однак Intel Core i3 1115G4 виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте Ryzen 9 7900X. Для простих офісних завдань і перегляду відео підійде i3 1115G4.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X має майже в 10 разів вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 29300 проти 3143 у i3 1115G4.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 (одноядерний) Ryzen 9 набирає 2873 бали, тоді як i3 — 1822, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X отримав 65 балів у категорії інтегрованої графіки проти 22 у i3 1115G4, що дозволяє комфортніше працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i3 1115G4 споживає значно менше енергії, що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Синтетичні тести: у Passmark CPU (багатоядерний) Ryzen 9 набирає 51717 балів, тоді як i3 — лише 6053, що підкреслює величезну різницю в обчислювальній потужності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 29300

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 40 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 18246

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 7.8M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 64.3 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 421 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2628 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 51717

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-1115G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.7-3.0 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 2 12
Кількість потоків 4 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17-30x 47x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 170 Вт
Сокет BGA-1449 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 384 128
TMUs 24 8
ROPs 12 4
Обчислювальні блоки 48 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1115G4 чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Intel Core i3 1115G4 підійде лише для дуже легких ігор або старих проєктів.

Чи можна використовувати Intel Core i3 1115G4 для професійної роботи?

Для базових офісних завдань, перегляду відео та роботи з документами i3 1115G4 цілком достатньо. Однак для рендерингу, відеомонтажу або компіляції коду краще обрати Ryzen 9 7900X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core i3 1115G4 споживає набагато менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7900X для робочих станцій?

Так, Ryzen 9 7900X чудово підходить для робочих станцій завдяки високій багатопотоковій продуктивності, що проявляється в тестах Cinebench R23 та компіляції Clang.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900X має помітно кращу інтегровану графіку (65 балів проти 22), що дозволяє запускати сучасніші додатки та ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.