Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs AMD Ryzen AI 7 Pro 360

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1115G4 та AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — це два процесори різних поколінь, які орієнтовані на різні сегменти. Перший вийшов у 2020 році як бюджетне рішення для базових ноутбуків, тоді як другий — сучасний чип 2024 року з акцентом на багатозадачність та AI-навантаження. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність, енергоефективність та інтегрована графіка.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 7 Pro 360 значно перевершує Intel Core i3 1115G4 майже в усіх аспектах. Завдяки новішій архітектурі та більшій кількості ядер, він демонструє в 5-6 разів вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 17029 проти 3143) та значно кращу однопотокову. Інтегрована графіка також потужніша. Intel Core i3 1115G4 може бути виправданий лише в ультрабюджетних пристроях для простих офісних завдань, тоді як Ryzen AI 7 Pro 360 — вибір для роботи, творчості та сучасних ігор.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen AI 7 Pro 360 має в 5,4 рази вищий результат у Cinebench R23 (17029 проти 3143), що робить його набагато кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen AI 7 Pro 360 випереджає Intel Core i3 1115G4 на 36% у Cinebench R23 (1809 проти 1327) та на 48% у Geekbench 6 (2700 проти 1822).
  • Інтегрована графіка: AMD отримує 39 балів проти 22 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відеоредагуванні.
  • Обробка даних: У тесті File compression Ryzen AI 7 Pro 360 досягає 1010 MB/s, тоді як i3 1115G4 — лише 384.7 MB/s, що вказує на суттєву перевагу в роботі з архівами.
  • Дата виходу: Intel Core i3 1115G4 вийшов у 2020 році, а AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — у 2024, що пояснює різницю в архітектурі та функціях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 17029

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 65.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 258.4 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 340.3 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 289 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 50.3 images/sec
Photo processing 40 images/sec 113.8 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 2700
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 11419

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 11 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 26M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 7.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 3.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 64.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 421 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 4.7B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2628 4126
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 24659

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 10 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі i3-1115G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Radeon 880M

Процесор

Ядер 2 3
Потоковий 4 6
Частота 1.7-3.0 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17-30x 20x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 5
Потоковий Немає даних 10
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 15-54 Вт
Сокет BGA-1449 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 AMD Radeon 880M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 384 768
TMUs 24 48
ROPs 12 32
Обчислювальні блоки 48 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1115G4 чи AMD Ryzen AI 7 Pro 360?

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечить комфортний FPS у сучасних іграх на низьких налаштуваннях, тоді як i3 1115G4 підійде лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати Intel Core i3 1115G4 у 2024 році?

Лише якщо бюджет дуже обмежений і вам потрібен ноутбук виключно для друку документів, веб-серфінгу та перегляду відео. Для будь-яких інших завдань (багатозадачність, монтаж, ігри) краще обрати новіший процесор, як-от AMD Ryzen AI 7 Pro 360.

Наскільки AMD Ryzen AI 7 Pro 360 кращий у багатозадачності?

Завдяки значно вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 17029 проти 3143), Ryzen AI 7 Pro 360 легко справляється з одночасним запуском кількох важких програм, тоді як i3 1115G4 може помітно гальмувати.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), що свідчить про їхню здатність працювати в тонких ноутбуках. Однак AMD Ryzen AI 7 Pro 360, попри вищу продуктивність, споживає більше енергії під навантаженням, але це виправдано його потужністю.

Чи підходить Intel Core i3 1115G4 для відеомонтажу?

Ні, для відеомонтажу він занадто слабкий. Низька багатопотокова продуктивність та слабка інтегрована графіка роблять його непридатним для роботи з відео навіть у 1080p. AMD Ryzen AI 7 Pro 360 впорається з легким монтажем значно краще.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.