Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 1115G4 та Apple M1 Pro показує, наскільки різними можуть бути процесори різних поколінь та архітектур. Intel Core i3 1115G4 — це двоядерний чип для бюджетних ноутбуків, випущений у 2020 році, тоді як Apple M1 Pro — потужний 10-ядерний процесор для професійних MacBook, представлений у 2021 році. Різниця в архітектурі (x86 проти ARM) та цільовому призначенні визначає їхні характеристики: M1 Pro значно випереджає i3 за багатопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою та енергоефективністю. Обидва чипи мають високі оцінки енергоефективності, але M1 Pro пропонує набагато більше обчислювальної потужності.

Короткий висновок. Apple M1 Pro є беззаперечним лідером у цьому порівнянні завдяки значно вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 12108 проти 3143), кращій інтегрованій графіці та вищій швидкості в реальних завданнях, як-от компіляція коду або обробка фото. Intel Core i3 1115G4, хоч і демонструє гідну одноядерну продуктивність для свого класу, суттєво поступається в багатопотокових сценаріях. Якщо вам потрібен процесор для складних професійних завдань, M1 Pro — очевидний вибір. Для базових офісних або навчальних потреб i3 1115G4 залишається доступним варіантом.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i3 1115G4 має 2 ядра, тоді як Apple M1 Pro пропонує 10 ядер, що дає значну перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: M1 Pro набирає 12108 балів у Cinebench R23, що майже в 4 рази більше, ніж 3143 у i3 1115G4.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro отримує 34 бали за графіку проти 22 у i3, що забезпечує кращу роботу з відео та 3D-контентом.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але M1 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі.
  • Реальні завдання: M1 Pro компілює код у 4 рази швидше (82.4 Klines/sec проти 19.6) та обробляє фото в 2.5 рази швидше (102.5 images/sec проти 40).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 12108

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 40 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 10305

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 7.8M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 64.3 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 421 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2628 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 2 вересня 2020 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M1
Номер моделі i3-1115G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.7-3.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 2 10
Кількість потоків 4 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17-30x Немає даних
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 30 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 400 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 384 2048
TMUs 24 128
ROPs 12 64
Обчислювальні блоки 48 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1115G4 чи Apple M1 Pro?

Apple M1 Pro має потужнішу інтегровану графіку та вищу продуктивність, що робить його кращим вибором для ігор, хоча обидва чипи не призначені для топових ігрових збірок.

Чи варто купувати Intel Core i3 1115G4 у 2024 році?

Intel Core i3 1115G4 підійде для базових завдань, як-от серфінг в інтернеті, робота з документами та перегляд відео, але для більш вимогливих сценаріїв краще обрати потужніший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Pro забезпечує значно вищу продуктивність на кожен ват завдяки ARM-архітектурі.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 1115G4 та Apple M1 Pro для відеомонтажу?

Apple M1 Pro значно кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Який процесор має вищу одноядерну продуктивність?

Apple M1 Pro показує вищу одноядерну продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2328 проти 1822 у Intel Core i3 1115G4, що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.