Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1115G4 vs Intel Core i5 12400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1115G4 та Intel Core i5 12400F — це два процесори від Intel, які належать до різних лінійок і призначені для різних сценаріїв використання. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків (2020 рік), другий — потужний десктопний камінь для настільних ПК (2022 рік). Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки велика різниця в продуктивності між ними і який варіант краще відповідає вашим завданням — від офісної роботи до ігор та рендерингу.

Короткий висновок. Intel Core i5 12400F значно перевершує i3 1115G4 за багатопотоковою продуктивністю — майже в 4 рази в Cinebench R23 (12047 проти 3143). Він має 6 ядер і 12 потоків, тоді як i3 — лише 2 ядра і 4 потоки. i5 12400F також виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2300 проти 1822) і в реальних завданнях, як-от компіляція коду або робота з графікою. Проте i3 1115G4 виграє в енергоефективності та має вбудовану графіку, що робить його ідеальним для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ПК — обирайте i5 12400F.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: i3 1115G4 має 2 ядра та 4 потоки, тоді як i5 12400F — 6 ядер і 12 потоків, що дає значну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 i5 12400F набирає 12047 балів проти 3143 у i3 — різниця майже в 4 рази.
  • Одноядерна продуктивність: i5 12400F швидший у Geekbench 6 (2300 проти 1822) та Passmark (3503 проти 2628), що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • Енергоспоживання та платформа: i3 1115G4 — мобільний процесор із TDP 12-28 Вт, призначений для ноутбуків; i5 12400F — десктопний чип (65 Вт) для настільних ПК без вбудованої графіки.
  • Інтегрована графіка: i3 1115G4 має вбудоване відеоядро Intel UHD Graphics, тоді як i5 12400F не має графіки — потрібна дискретна відеокарта.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1327 1704
Cinebench R23 (багатоядерний) 3143 12047

GeekBench v6

File compression 384.7 MB/sec 789 MB/sec
Clang compilation 19.6 Klines/sec 69.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 73 pages/sec 221 pages/sec
PDF Renderer 99.4 Mpixels/sec 263.7 Mpixels/sec
Text processing 99.4 pages/sec 230 pages/sec
Background blur 15.9 images/sec 49.5 images/sec
Photo processing 40 images/sec 77.9 images/sec
Ray tracing 3.68 Mpixels/sec 16.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1822 2300
Geekbench 6 (багатоядерний) 3383 9477

PassMark

Integer math 17.8 GOps/sec 60.2 GOps/sec
Floating point math 11 GOps/sec 46.9 GOps/sec
Find prime numbers 26M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 7.8M Strings/sec 22.8M Strings/sec
Data encryption 3.4 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 64.3 MBytes/sec 235.3 MBytes/sec
Physics 421 Frames/sec 1210 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 15.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2628 3503
Passmark CPU (багатоядерний) 6053 19528

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Alder Lake
Номер моделі i3-1115G4 i5-12400F
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.7-3.0 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 2 6
Кількість потоків 4 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17-30x 25x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 12 Немає даних
Обчислювальні блоки 48 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1115G4 Сайт Intel Core i5 12400F
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3 1115G4 чи i5 12400F?

Intel Core i5 12400F значно краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній та багатоядерній продуктивності. Однак він потребує дискретної відеокарти, тоді як i3 1115G4 має вбудовану графіку, але не забезпечить високої частоти кадрів у сучасних іграх.

Чи можна використовувати i3 1115G4 для рендерингу відео?

Так, але з обмеженнями. Через лише 2 ядра та 4 потоки продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція) буде низькою. Для серйозної роботи краще обрати i5 12400F, який справляється в 3-4 рази швидше.

Чи потрібна відеокарта для Intel Core i5 12400F?

Так, обов'язково. Процесор не має вбудованої графіки, тому для виведення зображення потрібна дискретна відеокарта. Це типова особливість моделей із літерою 'F' в назві.

Який процесор енергоефективніший: i3 1115G4 чи i5 12400F?

Intel Core i3 1115G4 значно енергоефективніший завдяки низькому TDP (12-28 Вт) і мобільній архітектурі. i5 12400F споживає близько 65 Вт, що більше, але це виправдано вищою продуктивністю.

Чи варто купувати i3 1115G4 у 2024 році?

Для базових офісних завдань, перегляду відео та легкої роботи в браузері — так, особливо в бюджетних ноутбуках. Для ігор або професійних завдань краще розглянути потужніші моделі, як-от i5 12400F.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.