Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1125G4 vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 1125G4 та AMD Ryzen 7 5800HS допоможе визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями. Обидві моделі належать до мобільних рішень, але належать до різних цінових та продуктивних сегментів. Intel Core i3 1125G4 — це енергоефективний чип для повсякденних завдань, тоді як AMD Ryzen 7 5800HS орієнтований на високопродуктивні ноутбуки. Ми проаналізували ключові характеристики, результати бенчмарків та оцінки, щоб надати об'єктивне порівняння.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800HS значно випереджає Intel Core i3 1125G4 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 10472 проти 5112) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 1892 проти 1648). Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Однак Intel Core i3 1125G4 має вищу оцінку енергоефективності (100) та нижче енергоспоживання, що робить його гарним вибором для бюджетних ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність — обирайте Ryzen 7 5800HS, для базових завдань — Core i3 1125G4.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5800HS має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний 10472 проти 5112 у Intel Core i3 1125G4.
  • Однопотокова продуктивність також краща у Ryzen 7 5800HS: Geekbench 6 одноядерний 1892 проти 1648.
  • У тесті File compression Ryzen 7 5800HS обробляє 473.2 MB/sec, тоді як Core i3 1125G4 — лише 357.8 MB/sec.
  • Ray tracing у Ryzen 7 5800HS майже втричі швидший: 18.1 Mpixels/sec проти 5.97 Mpixels/sec.
  • Intel Core i3 1125G4 виграє за енергоефективністю (оцінка 100), що робить його кращим для автономних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1150 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 5112 10472

GeekBench v6

File compression 357.8 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 29.2 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 90.3 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 115.2 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 148.6 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 24 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 37.2 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 5.97 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1648 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 4390 7109

PassMark

Integer math 29.8 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 12.9M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 108.1 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 578 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 8B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2482 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 9617 20066

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i3-1125G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.0 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-20x 28x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 35 Вт
Сокет BGA-1449 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 400 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 384 512
TMUs 24 32
ROPs 12 8
Обчислювальні блоки 48 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1125G4 Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 1125G4 чи AMD Ryzen 7 5800HS?

AMD Ryzen 7 5800HS краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, що забезпечує більшу кількість кадрів у сучасних іграх.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 7 5800HS порівняно з Intel Core i3 1125G4?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду. Для веб-серфінгу та офісних завдань Core i3 1125G4 буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 1125G4 чи AMD Ryzen 7 5800HS?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але Intel Core i3 1125G4 споживає менше енергії в реальних сценаріях, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.

Чи можна використовувати Intel Core i3 1125G4 для професійного рендерингу?

Так, але він значно повільніший за AMD Ryzen 7 5800HS. Наприклад, у Ray tracing Core i3 видає 5.97 Mpixels/sec проти 18.1 Mpixels/sec у Ryzen.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 5800HS має вищу оцінку інтегрованої графіки (29 проти 20), що робить його кращим для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.