Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1125G4 vs AMD Ryzen AI 9 HX 375

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1125G4 та AMD Ryzen AI 9 HX 375 — це два процесори з різних епох і цінових сегментів. Перший вийшов у 2020 році та орієнтований на бюджетні ноутбуки, другий — потужний чип 2024 року для продуктивних лептопів. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності в синтетичних тестах, багатопотоковій роботі, інтегрованій графіці та енергоефективності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно випереджає Intel Core i3 1125G4 за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 4,2 раза, а одноядерний — на 73%. Інтегрована графіка Ryzen AI також у 5 разів потужніша, що дає змогу запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Водночас Intel Core i3 1125G4 споживає менше енергії (15 Вт проти 45 Вт) і має нижчу вартість, що робить його прийнятним вибором для офісних завдань та вебсерфінгу.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen AI 9 HX 375 набирає 21712 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), що в 4,2 раза більше, ніж 5112 у Intel Core i3 1125G4.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen AI має 1988 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1150 у Intel, що на 73% вище.
  • Інтегрована графіка: AMD набирає 100 балів за шкалою інтегрованої графіки, тоді як Intel — лише 20, що робить Ryzn AI придатним для легких ігор.
  • Обробка даних: Ryzen AI компілює 123 Klines/sec у Clang (проти 29,2) та пакує файли зі швидкістю 1200 MB/sec (проти 357,8).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за цим показником, але Intel споживає 15 Вт, а AMD — до 45 Вт, що впливає на автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1150 1988
Cinebench R23 (багатоядерний) 5112 21712

GeekBench v6

File compression 357.8 MB/sec 1200 MB/sec
Clang compilation 29.2 Klines/sec 123 Klines/sec
HTML 5 Browser 90.3 pages/sec 311.6 pages/sec
PDF Renderer 115.2 Mpixels/sec 462.6 Mpixels/sec
Text processing 148.6 pages/sec 296 pages/sec
Background blur 24 images/sec 65.3 images/sec
Photo processing 37.2 images/sec 123.2 images/sec
Ray tracing 5.97 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1648 2868
Geekbench 6 (багатоядерний) 4390 14865

PassMark

Integer math 29.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 18.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 34M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 12.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 5.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 108.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 578 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2482 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 9617 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 24 липня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі i3-1125G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Radeon 890M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.9-2.0 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-20x 20x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 15-54 Вт
Сокет BGA-1449 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 AMD Radeon 890M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 384 1024
TMUs 24 64
ROPs 12 40
Обчислювальні блоки 48 16
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 5,94 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
- DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1125G4 Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно потужніший завдяки інтегрованій графіці Radeon 780M, що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Intel Core i3 1125G4 підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 1125G4 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, вебсерфінгу та перегляду відео. Для роботи з важкими програмами або ігор краще обрати AMD Ryzen AI 9 HX 375.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i3 1125G4 споживає лише 15 Вт, що забезпечує довшу автономність у бюджетних ноутбуках. AMD Ryzen AI 9 HX 375 споживає до 45 Вт, але пропонує набагато вищу продуктивність.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 обробляє 123,2 зображення/сек (Photo processing) та 65,3 зображення/сек (Background blur), що в 3-4 рази швидше за Intel Core i3 1125G4 (37,2 та 24 відповідно).

Чи підтримує AMD Ryzen AI 9 HX 375 трасування променів?

Так, процесор демонструє 29,6 Mpixels/sec у тесті Ray tracing, що в 5 разів вище за Intel Core i3 1125G4 (5,97 Mpixels/sec). Це дає змогу використовувати базове трасування променів в іграх.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.