Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1125G4 vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1125G4 та AMD Ryzen Z1 — це два процесори, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у 2020 році як енергоефективне рішення для ультрабуків, тоді як Ryzen Z1, представлений у 2023 році, створений для портативних ігрових пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та графічних можливостях, спираючись на об'єктивні тести.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 значно випереджає Intel Core i3 1125G4 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 48%, багатопотокова — майже вдвічі, а інтегрована графіка потужніша на 70%. У реальних завданнях, як-от компіляція коду або обробка фото, Ryzen Z1 демонструє приріст до 2-3 разів. Водночас обидва процесори мають однакову енергоефективність за шкалою оцінок, що робить Core i3 1125G4 цікавим вибором для базових завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має значно вищу однопотокову продуктивність: 1796 балів у Cinebench R23 проти 1150 у Intel Core i3 1125G4.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen Z1 майже вдвічі краща: 9890 балів у Cinebench R23 проти 5112 у конкурента.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen Z1 на 70% потужніша за шкалою оцінок, що робить її кращою для легких ігор та мультимедіа.
  • Ryzen Z1 випущений у 2023 році, тоді як Core i3 1125G4 — у 2020, що пояснює технологічний розрив.
  • У тесті Geekbench 6 багатоядерний результат Ryzen Z1 (8874) вдвічі перевищує показник Core i3 (4390).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1150 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 5112 9890

GeekBench v6

File compression 357.8 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 29.2 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 90.3 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 115.2 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 148.6 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 24 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 37.2 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 5.97 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1648 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 4390 8874

PassMark

Integer math 29.8 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 12.9M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 108.1 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 578 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 8B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2482 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 9617 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 вересня 2020 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i3-1125G4 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 0.9-2.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-20x 32x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 9-30 Вт
Сокет BGA-1449 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Radeon 740M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 384 256
TMUs 24 16
ROPs 12 8
Обчислювальні блоки 48 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1125G4 Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1125G4 чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (оцінка 34 проти 20) і вищій однопотоковій продуктивності, що критично для ігрових застосунків.

Чи варто вибирати Intel Core i3 1125G4 у 2024 році?

Intel Core i3 1125G4 підходить для базових офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа, але для більш вимогливих сценаріїв, як-от рендеринг або ігри, краще обрати AMD Ryzen Z1.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії відносно продуктивності.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen Z1 кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (20 балів проти 10) та швидшій обробці зображень (74.7 images/sec проти 37.2).

Чи можна використовувати ці процесори для ігор без дискретної відеокарти?

Так, але AMD Ryzen Z1 забезпечує помітно кращу ігрову продуктивність завдяки потужнішій інтегрованій графіці, тоді як Intel Core i3 1125G4 підійде лише для дуже легких ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.