Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1125G4 vs Intel Core i5 8300H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1125G4 та Intel Core i5 8300H — два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках різного цінового сегмента. Перший належить до серії Tiger Lake (2020 рік) і орієнтований на енергоефективність, другий — до Coffee Lake (2018 рік) і створений для продуктивних ігрових та робочих моделей. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 1125G4 випереджає Core i5 8300H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 1648 проти 1373) та багатоядерними тестами (Cinebench R23: 5112 проти 4435). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність, що робить його чудовим вибором для сучасних ультрабуків. Однак Core i5 8300H демонструє вищу швидкість у стисненні файлів (378.3 MB/s) та обробці фото (40.2 images/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у старих іграх та робочих додатках, i5 8300H все ще актуальний, але i3 1125G4 є більш збалансованим рішенням для повсякденних завдань.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 1125G4 має вищий показник однопотокової продуктивності (Geekbench 6: 1648) порівняно з Core i5 8300H (1373), що дає перевагу в більшості повсякденних додатків.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i3 1125G4 набирає 5112 балів, тоді як i5 8300H — 4435, що вказує на кращу роботу з багатозадачністю.
  • Core i3 1125G4 демонструє вищу продуктивність у трасуванні променів (5.97 Mpixels/s проти 5.22 Mpixels/s) та обробці PDF (115.2 Mpixels/s проти 119 Mpixels/s, але різниця незначна).
  • Core i5 8300H виграє у швидкості стиснення файлів (378.3 MB/s проти 357.8 MB/s) та обробці фото (40.2 images/s проти 37.2 images/s), що може бути важливо для професійних завдань.
  • Загальний рейтинг продуктивності Passmark (багатоядерний) у i3 1125G4 становить 9617 балів, що значно вище за 7456 балів у i5 8300H, підтверджуючи перевагу новішого процесора.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1150 1077
Cinebench R23 (багатоядерний) 5112 4435

GeekBench v6

File compression 357.8 MB/sec 378.3 MB/sec
Clang compilation 29.2 Klines/sec 23.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 90.3 pages/sec 96 pages/sec
PDF Renderer 115.2 Mpixels/sec 119 Mpixels/sec
Text processing 148.6 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 24 images/sec 21.6 images/sec
Photo processing 37.2 images/sec 40.2 images/sec
Ray tracing 5.97 Mpixels/sec 5.22 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1648 1373
Geekbench 6 (багатоядерний) 4390 4114

PassMark

Integer math 29.8 GOps/sec 24.7 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 15.6 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 12.9M Strings/sec 13.6M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 2.6 GBytes/sec
Data compression 108.1 MBytes/sec 103.4 MBytes/sec
Physics 578 Frames/sec 498 Frames/sec
Extended instructions 8B Matrices/sec 6.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2482 2275
Passmark CPU (багатоядерний) 9617 7456

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 вересня 2020 3 квітня 2018
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Coffee Lake
Номер моделі i3-1125G4 i5-8300H
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 0.9-2.0 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-20x 23x
Швидкість шини 4 ГТ/с 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 45 Вт
Сокет BGA-1449 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 400 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1000 МГц
Шейдерні блоки 384 192
TMUs 24 24
ROPs 12 3
Обчислювальні блоки 48 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1125G4 Сайт Intel Core i5 8300H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i3 1125G4 чи i5 8300H?

Intel Core i3 1125G4 має потужнішу інтегровану графіку (Xe Graphics), що забезпечує вищу продуктивність у сучасних іграх на низьких налаштуваннях. Однак для серйозних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з i5 8300H у 2024 році?

Так, якщо ви знайдете його за низькою ціною. Він все ще справляється з більшістю завдань, але поступається новішим моделям за енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i3 1125G4 виготовлений за новішим техпроцесом (10 нм), що забезпечує менше тепловиділення та довший час автономної роботи.

Для яких завдань краще підійде i3 1125G4?

Він ідеальний для офісних програм, веб-серфінгу, перегляду відео та легкого редагування фото. Завдяки інтегрованій графіці також підходить для нетребовательных ігор та мультимедіа.

Чи можна порівнювати i3 1125G4 з i5 8300H за продуктивністю?

Так, незважаючи на різні покоління, обидва процесори мають 4 ядра та 8 потоків. За результатами бенчмарків i3 1125G4 часто випереджає i5 8300H, особливо в однопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.