Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1125G4 vs Intel Core i9 13900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1125G4 та Intel Core i9 13900 — це два процесори, що належать до різних лінійок і орієнтовані на різні завдання. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків з акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний процесор для високих навантажень. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900 значно перевершує Core i3 1125G4 за всіма показниками продуктивності: багатоядерна потужність у Cinebench R23 майже в 7,5 раза вища, а одноядерна — майже вдвічі. Однак i3 1125G4 виграє в мобільності та енергоефективності, що робить його ідеальним для офісних та навчальних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна сила для рендерингу, монтажу відео чи ігор — обирайте i9 13900. Для повсякденних завдань і тривалої автономної роботи — i3 1125G4.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Core i3 1125G4 має 4 ядра (4 потоки), тоді як Core i9 13900 — 24 ядра (32 потоки), що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Частоти: Базова частота i3 1125G4 — 2.0 ГГц (до 3.7 ГГц в турбо), у i9 13900 — 2.0 ГГц (до 5.6 ГГц), що забезпечує значно вищу одноядерну продуктивність.
  • Кеш: Об'єм кешу L3 у i9 13900 (36 МБ) у 9 разів більший, ніж у i3 1125G4 (4 МБ), що прискорює доступ до даних.
  • Енергоспоживання: TDP i3 1125G4 становить 15 Вт (до 28 Вт), а i9 13900 — 65 Вт (до 219 Вт у турбо), тому i3 значно економніший.
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 багатоядерний результат i9 13900 (17643) у 4 рази вищий за i3 1125G4 (4390), а в Passmark одноядерний — майже вдвічі (4327 проти 2482).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1150 2191
Cinebench R23 (багатоядерний) 5112 38496

GeekBench v6

File compression 357.8 MB/sec 1280 MB/sec
Clang compilation 29.2 Klines/sec 181.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 90.3 pages/sec 392.6 pages/sec
PDF Renderer 115.2 Mpixels/sec 466.4 Mpixels/sec
Text processing 148.6 pages/sec 283.3 pages/sec
Background blur 24 images/sec 64.4 images/sec
Photo processing 37.2 images/sec 134.2 images/sec
Ray tracing 5.97 Mpixels/sec 41.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1648 2797
Geekbench 6 (багатоядерний) 4390 17643

PassMark

Integer math 29.8 GOps/sec 181.5 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 124.6 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 193M Primes/sec
Random string sorting 12.9M Strings/sec 66.1M Strings/sec
Data encryption 5.7 GBytes/sec 36.6 GBytes/sec
Data compression 108.1 MBytes/sec 595 MBytes/sec
Physics 578 Frames/sec 2563 Frames/sec
Extended instructions 8B Matrices/sec 33.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2482 4327
Passmark CPU (багатоядерний) 9617 47001

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 вересня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Raptor Lake
Номер моделі i3-1125G4 i9-13900
Інтегрована графіка UHD Graphics Xe G4 UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 0.9-2.0 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 9-20x 20x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 16
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1449 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 219 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics Xe G4 Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 400 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 384 256
TMUs 24 16
ROPs 12 8
Обчислювальні блоки 48 32
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,96 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-3733
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1125G4 Сайт Intel Core i9 13900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 13900 значно потужніший завдяки вищим частотам і більшій кількості ядер, що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак i3 1125G4 з інтегрованою графікою підійде лише для казуальних ігор.

Чи можна порівнювати мобільний i3 і десктопний i9?

Так, але це порівняння різних класів: i3 1125G4 — енергоефективний мобільний чип, а i9 13900 — топовий десктопний. Вибір залежить від потреб: мобільність чи максимальна потужність.

Який процесор економніший за енергоспоживанням?

Intel Core i3 1125G4 споживає всього 15 Вт (до 28 Вт у турбо), тоді як i9 13900 — 65 Вт (до 219 Вт). Для ноутбуків з автономною роботою i3 набагато кращий.

Для яких завдань вистачить Core i3 1125G4?

Процесор добре справляється з офісними програмами, веб-серфінгом, переглядом відео та легким редагуванням документів. Для важких обчислень або рендерингу він слабкий.

Чи варто обирати i9 13900 для роботи з відео?

Так, завдяки 24 ядрам, високим частотам і великому кешу i9 13900 ідеально підходить для монтажу відео, 3D-рендерингу та інших ресурсомістких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.