Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 12100 vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 12100 та AMD Ryzen 7 5800X — це два процесори різних класів, які часто опиняються в центрі уваги покупців. Перший — представник бюджетного сегмента 12-го покоління Intel з 4 ядрами та 8 потоками, випущений у 2022 році. Другий — потужний 8-ядерний 16-потоковий чип AMD на архітектурі Zen 3, що вийшов у 2020 році. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні можливості в іграх, багатопотокових завданнях та енергоефективність, спираючись на бенчмарки та технічні характеристики.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X значно випереджає Intel Core i3 12100 у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер і потоків — це помітно в компіляції коду, рендерингу та архівації. В однопотоковій продуктивності процесори майже рівні, що робить i3-12100 чудовим вибором для бюджетних ігрових збірок. Однак Ryzen 7 5800X пропонує кращу інтегровану графіку (хоча вона все одно не призначена для ігор) та вищу багатоядерну потужність, що виправдовує його вищу ціну. Якщо ваш бюджет обмежений, а пріоритет — ігри, i3-12100 стане оптимальним рішенням. Для роботи з важким контентом краще обрати Ryzen 7 5800X.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i3 12100 має 4 ядра та 8 потоків, тоді як AMD Ryzen 7 5800X пропонує 8 ядер і 16 потоків, що дає йому значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 7 5800X набирає 15344 бали проти 8061 у i3-12100, що майже вдвічі більше. Аналогічна картина в Geekbench 6 (10270 vs 7427) та Passmark (27847 vs 13598).
  • Однопотокова продуктивність: Процесори практично ідентичні: Geekbench 6 одноядерний — 2232 (Ryzen) проти 2215 (Intel), Passmark одноядерний — 3445 проти 3437. Різниця мінімальна.
  • Енергоефективність: Обидва отримали 100 балів за цим показником, що свідчить про однаково високу енергоефективність для своїх класів, хоча Ryzen 7 5800X споживає більше енергії при навантаженні.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5800X має кращу вбудовану графіку (38 балів проти 27), однак обидва не призначені для ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1673 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 8061 15344

GeekBench v6

File compression 631.3 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 46.7 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 170.3 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 201.3 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 222.5 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 10.9 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2215 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 7427 10270

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 31.5 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 15.4M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 158.3 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 874 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 10.7B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3437 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 13598 27847

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-12100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.3 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 12100 Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i3-12100 чи Ryzen 7 5800X?

Для ігор обидва процесори показують близьку продуктивність завдяки майже однаковій однопотоковій швидкості. Intel Core i3 12100 є більш бюджетним вибором, тоді як Ryzen 7 5800X може бути корисним у іграх, що використовують багато ядер.

Чи варто переплачувати за Ryzen 7 5800X замість i3-12100?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду — багатоядерна перевага Ryzen 7 5800X суттєва. Для офісних завдань та ігор i3-12100 буде достатньо.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність у нашому рейтингу, але Ryzen 7 5800X споживає більше енергії під навантаженням через вдвічі більшу кількість ядер.

Чи можна використовувати ці процесори без дискретної відеокарти?

Так, але лише для базових завдань — перегляду відео, роботи з документами. Інтегрована графіка не підходить для сучасних ігор. Ryzen 7 5800X має дещо кращу вбудовану графіку.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

AMD Ryzen 7 5800X значно потужніший у багатозадачності завдяки 8 ядрам і 16 потокам. У тестах він майже вдвічі швидший за i3-12100 у багатоядерних бенчмарках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.