Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 12100 vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3-12100 (2022) і AMD Ryzen 9 5900 (2021) – представники різних цінових ніш та архітектур. Перший – чотириядерний процесор початкового рівня з відмінною однопотоковою продуктивністю, другий – 12-ядерний монстр для багатопотокових завдань. У цьому порівнянні ми розберемо, де кожен з них сильніший, і кому який варто обрати.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Intel Core i3-12100 у багатопотокових задачах (Cinebench R23 багатоядерний: 20955 проти 8061) та рендерингу. Однак у більшості ігор та повсякденних сценаріїв різниця між ними не така велика завдяки високим одноядерним показникам i3-12100. Якщо ваш пріоритет – бюджетний геймінг та офісна робота, обирайте i3-12100. Для професійної роботи з відео, 3D-моделюванням або компіляцією коду Ryzen 9 5900 буде набагато ефективнішим.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i3-12100 має 4 ядра / 8 потоків, тоді як AMD Ryzen 9 5900 – 12 ядер / 24 потоки, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 5900 майже в 2.6 рази швидший у Cinebench R23 (20955 проти 8061) та в 2.5 рази в Passmark CPU (34405 проти 13598).
  • Одноядерна продуктивність: i3-12100 трохи випереджає Ryzen 9 5900 у Geekbench 6 (2215 проти 2163) та Cinebench R23 (1673 проти 1594), що важливо для ігор.
  • Інтегрована графіка: i3-12100 оснащений вбудованою графікою UHD 730, тоді як Ryzen 9 5900 не має інтегрованого GPU, тому потребує дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i3-12100 споживає значно менше енергії (TDP 60W проти 105W у Ryzen 9 5900).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1673 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 8061 20955

GeekBench v6

File compression 631.3 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 46.7 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 170.3 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 201.3 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 222.5 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 10.9 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2215 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 7427 10055

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 31.5 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 15.4M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 158.3 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 874 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 10.7B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3437 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 13598 34405

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-12100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 3.3 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 12100 Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3-12100 чи AMD Ryzen 9 5900?

Для більшості ігор Intel Core i3-12100 буде не гіршим або навіть трохи кращим завдяки вищій одноядерній продуктивності. Ryzen 9 5900 може дати перевагу в іграх, які добре використовують багато ядер, але різниця часто непомітна.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 5900 для офісних завдань?

Ні, для офісних завдань (браузер, текст, Excel) потужності Ryzen 9 5900 надлишкові. Intel Core i3-12100 впорається з ними так само швидко, але буде дешевшим та енергоефективнішим.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 5900 значно потужніший у багатопотокових задачах, тому він набагато краще підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Intel Core i3-12100 буде помітно повільнішим.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core i3-12100?

Для базових завдань (перегляд відео, офіс) вбудованої графіки UHD 730 достатньо. Для ігор та професійної роботи з графікою дискретна відеокарта обов'язкова.

Який процесор споживає менше електроенергії?

Intel Core i3-12100 споживає значно менше (TDP 60W) порівняно з AMD Ryzen 9 5900 (TDP 105W), що робить його кращим вибором для енергоефективних збірок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.