Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 12100 vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3-12100 та AMD Ryzen 9 7945HX — це процесори з різних цінових та продуктивних категорій. Перший — бюджетний 4-ядерний чип для офісних ПК та легких ігор, другий — флагманський 16-ядерний мобільний монстр для ноутбуків, здатний конкурувати з десктопними рішеннями. Порівняймо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб зрозуміти, наскільки виправдана різниця в ціні та потужності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i3-12100 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 34 333 проти 8061) та однопотоковою (Geekbench 6: 2955 проти 2215). Він також має потужнішу інтегровану графіку. Однак Core i3-12100 виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цьому показнику, але i3 споживає значно менше) і є набагато доступнішим. Якщо вам потрібен процесор для ресурсомістких завдань (рендеринг, відеомонтаж, компіляція) — обирайте Ryzen 9 7945HX. Для офісних завдань, серфінгу та невибагливих ігор цілком вистачить Core i3-12100.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 9 7945HX має 16 ядер (32 потоки) проти 4 ядер (8 потоків) у Core i3-12100, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 Ryzen 9 7945HX набирає 34 333 бали, що в 4,3 рази більше, ніж 8061 бал у Core i3-12100.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX отримав 68 балів за цим показником проти 27 у Core i3-12100, що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX випереджає Core i3-12100 на 24% у Geekbench 6 (2955 проти 2215), що важливо для більшості ігор та повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Core i3-12100 споживає значно менше енергії (TDP 60 Вт проти 55-75 Вт у Ryzen 9 7945HX, хоча останній може бути налаштований на вище TDP).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1673 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 8061 34333

GeekBench v6

File compression 631.3 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 46.7 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 170.3 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 201.3 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 222.5 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 10.9 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2215 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 7427 20188

PassMark

Integer math 40.4 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 31.5 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 15.4M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 158.3 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 874 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 10.7B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3437 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 13598 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i3-12100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 3.3 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 60 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,54 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 12100 Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3-12100 чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, де Ryzen 9 7945HX випереджає Core i3-12100 приблизно на 24%. Однак Core i3-12100 також демонструє гідні результати і буде достатнім для більшості сучасних ігор, особливо з дискретною відеокартою.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7945HX, якщо я використовую комп'ютер лише для офісних завдань?

Ні, для офісних завдань (текст, таблиці, браузер) продуктивності Intel Core i3-12100 цілком достатньо. Ryzen 9 7945HX буде надлишковим і невиправдано дорогим.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3-12100 чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Core i3-12100 споживає значно менше енергії (TDP ~60 Вт) порівняно з Ryzen 9 7945HX (55-75 Вт, може бути вище). Для ноутбуків це означає довший час автономної роботи у Core i3.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 7945HX значно кращий завдяки 16 ядрам та високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 34 333 проти 8061). Core i3-12100 буде повільним у таких завданнях.

Чи можна порівнювати десктопний Core i3-12100 з мобільним Ryzen 9 7945HX?

Так, хоча це різні форм-фактори, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори можуть використовуватися в ноутбуках (Core i3-12100 також є в мобільній версії). Ryzen 9 7945HX — флагманський мобільний чип, який часто перевершує багато десктопних процесорів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.