Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 12100F vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 12100F та Apple M1 Pro — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший — доступний 4-ядерний чип для ігрових ПК на x86, другий — потужна ARM-система для MacBook Pro, що пропонує 8 або 10 ядер. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 12100F виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1624 проти 1529) і краще підходить для ігор завдяки сумісності з дискретною графікою. Apple M1 Pro значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12108 проти 8447) та демонструє вищу швидкість у компресії файлів (1230 MB/s проти 792.9 MB/s). Якщо вам потрібен бюджетний ігровий ПК — обирайте i3 12100F. Для професійної роботи з відео, програмування чи енергоефективного ноутбука — M1 Pro буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Pro набирає 12108 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 8447 у i3 12100F, що дає приріст понад 43%.
  • Одноядерна швидкість: Intel Core i3 12100F лідирує в Cinebench R23 (одноядерний) з результатом 1624 проти 1529 у M1 Pro.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал (100) у нашому рейтингу, але M1 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має кращу вбудовану графіку (34 бали проти 27), що дозволяє виконувати легкі графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Сумісність та платформа: i3 12100F вимагає окремої відеокарти та працює на LGA1700, тоді як M1 Pro інтегрований у MacBook Pro і не потребує додаткових компонентів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1624 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 8447 12108

GeekBench v6

File compression 792.9 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 60.1 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.1 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 263.7 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 267.7 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 48.6 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 82.8 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 14.4 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2712 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 9372 10305

PassMark

Integer math 41.2 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 32.1 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 15.8M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 161.8 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1003 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 10.9B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3461 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 14108 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i3-12100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 33x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 12100F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 12100F чи Apple M1 Pro?

Intel Core i3 12100F кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. M1 Pro обмежений екосистемою Mac і не підтримує більшість сучасних ігор.

Чи підходить Apple M1 Pro для відеомонтажу?

Так, M1 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (12108 балів у Cinebench R23) та енергоефективності, що забезпечує тривалу роботу MacBook Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Apple M1 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи з програмуванням?

Так, M1 Pro показує вищу швидкість компіляції (82.4 Klines/sec проти 60.1 Klines/sec) та кращу багатопотоковість, що робить його кращим вибором для компіляції коду та роботи з великими проектами.

Який процесор дешевший: Intel Core i3 12100F чи Apple M1 Pro?

Intel Core i3 12100F значно дешевший, оскільки це окремий компонент для ПК. Apple M1 Pro встановлюється лише в MacBook Pro, тому вартість процесора включена в ціну всього ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.