Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 12100F vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 12100F і Apple M3 — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший — це доступний 4-ядерний CPU для настільних ПК, який потребує дискретної відеокарти. Другий — флагманський ARM-чіп Apple, що працює в MacBook та iMac, з інтегрованою графікою та високою енергоефективністю. Порівняймо їх за ключовими параметрами: продуктивність, бенчмарки та сфери застосування.

Короткий висновок. Apple M3 випереджає Intel Core i3 12100F за однопотоковою продуктивністю на ~11% (Geekbench 6: 3009 проти 2712) та за багатопотоковою — на ~26% (Geekbench 6: 11815 проти 9372). У Cinebench R23 M3 також швидший: 1904 проти 1624 в одноядерному та 10454 проти 8447 у багатоядерному тестах. Однак i3 12100F має вищу продуктивність у трасуванні променів (14.4 проти 12.9 Mpixels/sec) і може бути кращим вибором для ігрового ПК з дискретною графікою, тоді як M3 ідеальний для ноутбуків завдяки вбудованій графіці та енергоефективності.

Основні відмінності

  • Архітектура: Intel Core i3 12100F — x86 для настільних ПК з 4 ядрами та 8 потоками; Apple M3 — ARM з 8 ядрами (4 продуктивних + 4 енергоефективних) для Mac.
  • Інтегрована графіка: i3 12100F не має вбудованої графіки, вимагає дискретну відеокарту; M3 має потужний GPU, що забезпечує високу продуктивність у графічних завданнях (скоринг 38 проти 27).
  • Енергоефективність: обидва мають максимальний скоринг 100, але M3 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Продуктивність у бенчмарках: M3 перевершує i3 12100F у всіх тестах, крім трасування променів, де i3 має перевагу (14.4 проти 12.9 Mpixels/sec).
  • Дата виходу: i3 12100F вийшов у січні 2022 року, M3 — у жовтні 2023, що пояснює його новішу архітектуру та вищу продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1624 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 8447 10454

GeekBench v6

File compression 792.9 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 60.1 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.1 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 263.7 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 267.7 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 48.6 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 82.8 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 14.4 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2712 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 9372 11815

PassMark

Integer math 41.2 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 32.1 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 15.8M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 161.8 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 1003 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 10.9B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3461 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 14108 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі i3-12100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3.3 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 33x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 12100F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 GPU
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1280
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,1 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 12100F чи Apple M3?

Intel Core i3 12100F кращий для ігор, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами і забезпечує вищу продуктивність у трасуванні променів. Apple M3 обмежений екосистемою Mac і має слабшу графіку для сучасних ігор.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 12100F та Apple M3?

Так, але вони призначені для різних платформ: i3 12100F для настільних ПК на Windows, M3 для MacBook та iMac. Порівняння доречне в контексті продуктивності та енергоефективності.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають максимальний скоринг енергоефективності 100, але Apple M3 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.

Який процесор швидший у багатопотокових завданнях?

Apple M3 швидший: у Geekbench 6 багатоядерний результат 11815 проти 9372 у i3 12100F, що на ~26% більше. Це завдяки 8 ядрам проти 4 ядер у i3.

Чи варто купувати Intel Core i3 12100F у 2024 році?

Так, для бюджетного ігрового ПК i3 12100F залишається хорошим вибором завдяки доступній ціні та сумісності з сучасними відеокартами. Однак для ноутбуків краще обрати Apple M3.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.