Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 12100F vs Intel Core i5 14600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами два представники лінійки Intel: бюджетний Core i3 12100F, випущений на початку 2022 року, та новіший Core i5 14600, який з’явився у січні 2024. Обидва процесори належать до різних поколінь і мають суттєві відмінності в архітектурі, кількості ядер та рівні продуктивності. Якщо ви обираєте CPU для ігрового ПК або робочої станції, важливо зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та іншими параметрами, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600 значно перевершує Core i3 12100F за багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується результатами Cinebench R23 (23981 проти 8447) та Passmark (33813 проти 14108). Він також має вищі одноядерні показники, що важливо для ігор. Однак Core i3 12100F залишається дуже енергоефективним (100 балів) і дешевшим варіантом для базових завдань. Якщо ваш бюджет обмежений, i3 12100F — хороший вибір для нетребувальних ігор та офісної роботи. Але для серйозних робочих навантажень, стрімінгу або сучасних ігор краще обрати i5 14600.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 14600 майже втричі випереджає i3 12100F у Cinebench R23 (23981 проти 8447) та Passmark (33813 проти 14108).
  • Одноядерна продуктивність: i5 14600 показує вищі результати в Geekbench 6 (2674 проти 2712, але з перевагою в інших тестах) та Passmark одноядерному (4105 проти 3461).
  • Інтегрована графіка: i5 14600 має кращу вбудовану графіку (46 балів проти 27), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Дата виходу: i3 12100F вийшов у 2022 році, тоді як i5 14600 — новинка 2024 року, що пропонує свіжішу архітектуру та підтримку нових технологій.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але i5 14600 при вищій продуктивності споживає більше енергії, що варто враховувати при збірці системи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1624 1968
Cinebench R23 (багатоядерний) 8447 23981

GeekBench v6

File compression 792.9 MB/sec 1012.1 MB/sec
Clang compilation 60.1 Klines/sec 122.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.1 pages/sec 281.6 pages/sec
PDF Renderer 263.7 Mpixels/sec 371.7 Mpixels/sec
Text processing 267.7 pages/sec 267.2 pages/sec
Background blur 48.6 images/sec 63.8 images/sec
Photo processing 82.8 images/sec 90.6 images/sec
Ray tracing 14.4 Mpixels/sec 28.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2712 2674
Geekbench 6 (багатоядерний) 9372 13584

PassMark

Integer math 41.2 GOps/sec 112.7 GOps/sec
Floating point math 32.1 GOps/sec 81.9 GOps/sec
Find prime numbers 62M Primes/sec 136M Primes/sec
Random string sorting 15.8M Strings/sec 44.3M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 24.2 GBytes/sec
Data compression 161.8 MBytes/sec 411.4 MBytes/sec
Physics 1003 Frames/sec 2140 Frames/sec
Extended instructions 10.9B Matrices/sec 24B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3461 4105
Passmark CPU (багатоядерний) 14108 33813

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 січня 2022 9 січня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі i3-12100F i5-14600
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.3 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 27x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 58 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 89 Вт 154 Вт
Сокет LGA-1700 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 12100F Сайт Intel Core i5 14600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics 770
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1550 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,79 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3 12100F чи i5 14600?

Core i5 14600 забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що позитивно впливає на FPS у сучасних іграх. Однак i3 12100F також здатний запускати більшість ігор на середніх налаштуваннях, особливо в парі з потужною відеокартою.

Чи варто переплачувати за Core i5 14600?

Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або стрімите, то i5 14600 значно прискорить роботу завдяки більшій кількості ядер і вищій багатопотоковості. Для офісних завдань і легких ігор i3 12100F буде достатньо.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Core i5 14600 має кращу інтегровану графіку (46 балів проти 27), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для перегляду відео, веб-серфінгу та простих ігор.

Чи підходять ці процесори для оверклокінгу?

Обидва процесори мають заблокований множник, тому розгін можливий лише через збільшення базової частоти на материнських платах з чіпсетом Z690/Z790, але результати будуть обмежені.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i3 12100F споживає менше завдяки меншій кількості ядер. Для економії електроенергії та тепловиділення i3 12100F є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.