Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та AMD Ryzen 5 3600XT — це процесори різних поколінь та архітектур, які часто опиняються на вибір при складанні бюджетного ПК або апгрейді. Перший — мобільний чип 12-го покоління (Alder Lake) з гібридною архітектурою, другий — десктопний Ryzen 3000-ї серії (Zen 2) з 6 ядрами. Незважаючи на однаковий загальний рейтинг 49 балів, ці CPU демонструють різні сильні сторони: i3 виграє в одноядерних тестах та енергоефективності, тоді як Ryzen значно потужніший у багатопотокових завданнях.

Короткий висновок. Якщо вам потрібен процесор для компактного ноутбука або міні-ПК з акцентом на енергоефективність та базову інтегровану графіку — Intel Core i3 1215U стане вдалим вибором. Він також має вищу одноядерну продуктивність, що корисно для ігор, чутливих до частоти. Натомість AMD Ryzen 5 3600XT — це безкомпромісний варіант для десктопа, де потрібна максимальна багатопотокова потужність: робота з відео, компіляція коду, архівація. Він майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному тесті (9696 проти 5802) і пропонує кращу продуктивність у важких робочих сценаріях.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 3600XT значно випереджає Core i3 1215U — 9696 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 5802, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна швидкість: Intel Core i3 1215U має вищий результат у Geekbench 6 одноядерному (2184 проти 1821) та Cinebench R23 одноядерному (1581 проти 1321), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але i3 1215U — мобільний чип з меншим TDP, тоді як Ryzen 3600XT потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i3 1215U має вбудоване графічне ядро (UHD Graphics), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти; Ryzen 3600XT потребує окремого GPU.
  • Робочі завдання: Ryzen 3600XT значно швидший у файловій компресії (738.4 MB/s проти 356.7 MB/s), компіляції Clang (60.2 Klines/s проти 45.1 Klines/s) та обробці фону (37.2 images/s проти 18.9 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 9696

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 7613

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i3-1215U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 1215U чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Intel Core i3 1215U має невелику перевагу. Однак Ryzen 3600XT забезпечує вищий FPS у сучасних іграх завдяки потужнішим ядрам і кращій багатопотоковості, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи можна використовувати ці процесори для відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 3600XT значно кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (9696 балів у Cinebench R23). Intel Core i3 1215U впорається з легкими проектами, але для серйозної роботи з 4K-відео краще обрати Ryzen.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core i3 1215U споживає менше енергії (TDP 15 Вт) і не потребує потужного охолодження. Ryzen 3600XT вимагає блоку живлення та кулера для десктопа.

Чи можна порівнювати мобільний i3 1215U з десктопним Ryzen 3600XT?

Так, але варто враховувати різне призначення: i3 1215U — для ноутбуків та міні-ПК, Ryzen 3600XT — для стаціонарних комп'ютерів. У багатопотокових завданнях Ryzen значно потужніший, але i3 виграє в одноядерних тестах та енергоефективності.

Який процесор краще вибрати для офісних завдань та серфінгу?

Для офісних завдань, роботи з документами та веб-серфінгу обидва процесори підходять. Intel Core i3 1215U може бути зручнішим завдяки інтегрованій графіці та меншому енергоспоживанню, але Ryzen 3600XT забезпечить запас продуктивності на майбутнє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.