Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та Apple M3 Pro — це два процесори з різних світів: перший створений для доступних ноутбуків на Windows, другий — для професійних MacBook. i3-1215U вийшов у 2022 році та пропонує 6 ядер (2 продуктивних + 4 енергоефективних), тоді як M3 Pro (2023) базується на архітектурі ARM і має до 12 ядер. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в тестах, енергоспоживанні та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно перевершує Intel Core i3 1215U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 15106 проти 5802) та швидкістю обробки файлів (1550 MB/s проти 356.7 MB/s). Він також випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3158 проти 2184). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M3 Pro пропонує кращу інтегровану графіку (41 проти 25). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійних завдань — обирайте M3 Pro. Для базових офісних і мультимедійних сценаріїв i3-1215U буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Pro майже втричі швидший у Cinebench R23 (15106 проти 5802) та Geekbench 6 (15070 проти 5662).
  • Одноядерна швидкість: M3 Pro випереджає i3-1215U на 30-45% у тестах Geekbench 6 (3158 проти 2184) та Passmark (4533 проти 3307).
  • Обробка даних: M3 Pro стискає файли зі швидкістю 1550 MB/s проти 356.7 MB/s у i3, що в 4,3 рази швидше.
  • Інтегрована графіка: M3 Pro отримує 41 бал проти 25 у i3, що робить його кращим для графічних завдань і легких ігор.
  • Дата виходу: i3-1215U вийшов у лютому 2022, а M3 Pro — у жовтні 2023, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 15106

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 15070

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі i3-1215U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 6
Частота 1,2 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 0,9 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 512 2304
TMUs 32 144
ROPs 16 72
Обчислювальні блоки 64 288
TGP 45 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1215U чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro має кращу інтегровану графіку (41 бал проти 25) і вищу продуктивність, що забезпечує плавніший геймплей у сучасних іграх. Однак i3-1215U може бути достатнім для старих та маловимогливих ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 1215U у 2024 році?

Так, для базових завдань (браузинг, офіс, відео) i3-1215U залишається актуальним завдяки низькому енергоспоживанню та доступній ціні. Для професійної роботи краще обрати M3 Pro.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 1215U чи Apple M3 Pro?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M3 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим.

Чи підходить Apple M3 Pro для відеомонтажу?

Так, M3 Pro чудово справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (15106 балів у Cinebench) та потужній інтегрованій графіці.

Який процесор краще для програмування: Intel Core i3 1215U чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro значно швидший у компіляції коду (124.1 Klines/s проти 45.1 Klines/s) та багатозадачності, тому він краще підходить для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.