Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та Apple M4 (10-Core) — два процесори з різних архітектурних світів. Перший — енергоефективний чип Intel для бюджетних ноутбуків 2022 року, другий — флагманський ARM-процесор Apple 2024 року. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки M4 випереджає i3 1215U в одно- та багатопотокових завданнях, а також в інтегрованій графіці та енергоспоживанні.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно перевершує Intel Core i3 1215U майже за всіма показниками: удвічі вища багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 12124 проти 5802), краща однопотокова (Geekbench 6: 3849 проти 2184) та потужніша інтегрована графіка. Обидва мають відмінну енергоефективність, але M4 пропонує набагато вищу продуктивність на ват. Якщо ви обираєте ноутбук для роботи, творчості чи ігор, M4 — беззаперечний лідер. i3 1215U підійде лише для базових офісних завдань.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 на 76% швидший за Geekbench 6 (3849 проти 2184) завдяки архітектурі ARM.
  • Багатопотокова продуктивність: M4 майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (12124 проти 5802) та Passmark (25080 проти 10854).
  • Інтегрована графіка: M4 обробляє 72.2 images/sec у Background blur проти 18.9 у i3, що робить його кращим для фото/відео.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M4 досягає значно вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні.
  • Дата виходу: i3 1215U (2022) проти M4 (2024) — новіша архітектура M4 забезпечує технологічну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 12124

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 15100

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i3-1215U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1,2 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 0,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 1280
TMUs 32 80
ROPs 16 40
Обчислювальні блоки 64 160
TGP 45 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1215U чи Apple M4?

Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 25) і вищу частоту кадрів у бенчмарках, тому краще підходить для ігор, хоча обидва не є геймерськими рішеннями.

Чи варто купувати Intel Core i3 1215U у 2024 році?

Тільки для базових завдань (браузинг, офіс) за мінімальний бюджет. Для більш вимогливої роботи M4 або новіші Intel Core i5 значно продуктивніші.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Apple M4 досягає набагато вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.

Чи підходить Apple M4 для відеомонтажу?

Так, M4 демонструє високу продуктивність у Photo processing (141.5 images/sec) та Ray tracing (17.8 Mpixels/sec), що робить його добрим вибором для легкого відеомонтажу.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M4 перевершує i3 1215U більш ніж удвічі: Cinebench R23 багатоядерний 12124 проти 5802, що важливо для компіляції, архівування та рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.