Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i3 N305

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та Intel Core i3 N305 – це два сучасні процесори для ноутбуків початкового рівня, орієнтовані на енергоефективність. Модель 1215U вийшла на початку 2022 року, а N305 – на початку 2023. Обидва чипи мають високі показники енергоефективності, але суттєво відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові бенчмарки, щоб визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U випереджає Core i3 N305 за однопотоковою продуктивністю (60 проти 38 балів) та має вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1581 проти 1018). Він також кращий у багатопотокових тестах, хоча розрив менший. Водночас N305 демонструє вищу швидкість у стисненні файлів та обробці фону, що може бути корисним у деяких сценаріях. Загальний рахунок 1215U (49) вищий, ніж у N305 (42), тому для більшості повсякденних завдань та роботи з документами 1215U є кращим вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 1215U має значно вищу однопотокову продуктивність (60 балів) порівняно з i3 N305 (38 балів), що позначається на швидкості запуску додатків та реакції системи.
  • У тесті Cinebench R23 одноядерний результат 1215U (1581) на 55% вищий, ніж у N305 (1018), що робить 1215U кращим для ігор та програм, чутливих до одного ядра.
  • Багатопотокова продуктивність 1215U також вища (12 балів проти 11), підтверджена результатами Cinebench R23 багатоядерний: 5802 проти 4411.
  • Core i3 N305 випереджає 1215U у стисненні файлів (447.7 MB/s проти 356.7 MB/s) та обробці фону (25 images/s проти 18.9 images/s), що вказує на оптимізацію для окремих мультимедійних завдань.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але 1215U пропонує кращу інтегровану графіку (25 балів проти 18), що важливо для базових ігор та відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1018
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 4411

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 447.7 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 41.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 123.7 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 162.8 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 167.4 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 25 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 42.1 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 7.03 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1339
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 5277

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 34.4 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 22.9 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 25M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 14.9M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 8.1 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 115 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 601 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 5.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2204
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 9963

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Alder Lake
Номер моделі i3-1215U i3-N305
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 2 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 0,9 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 18x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 9-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1744
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 32 16
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 32
TGP 45 Вт 45 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,64 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i3 N305
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для офісних завдань: i3 1215U чи i3 N305?

Intel Core i3 1215U кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує швидшу роботу з документами, браузером та електронними таблицями.

Чи підходить Intel Core i3 N305 для ігор?

N305 має слабшу інтегровану графіку та нижчу однопотокову продуктивність, тому для ігор краще обрати i3 1215U, хоча обидва підходять лише для найпростіших ігор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони рівноцінно підходять для тривалої роботи від батареї.

У яких завданнях i3 N305 перевершує i3 1215U?

N305 кращий у стисненні файлів, обробці фону та HTML5 Browser, що може бути корисним для роботи з архівами та веб-додатками.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core i3 1215U має вищий загальний рейтинг (49 проти 42), що робить його більш збалансованим вибором для більшості користувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.