Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i5 1035G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та Intel Core i5 1035G7 — два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в сучасних ноутбуках. Перший належить до 12-го покоління Alder Lake (2022), другий — до 10-го покоління Ice Lake (2019). Обидва мають інтегровану графіку та розраховані на енергоефективні пристрої, але між ними є суттєві відмінності в архітектурі, кількості ядер та продуктивності. У цьому порівнянні ми розберемо, який процесор кращий для різних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1581 проти 1155) та багатоядерній (5802 проти 3238), що робить його кращим вибором для більшості повсякденних завдань, веб-серфінгу та офісних програм. Водночас Intel Core i5 1035G7 демонструє вищу швидкість у стисненні файлів (473.8 MB/sec проти 356.7) і трохи кращу обробку HTML. Однак загальний бал (49 проти 43) та новіша архітектура схиляють чашу терезів на користь i3-1215U, особливо якщо вам важлива свіжість платформи та енергоефективність.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 1215U має новішу архітектуру Alder Lake (2022) проти Ice Lake (2019) у i5-1035G7, що забезпечує кращу однопотокову продуктивність та підтримку сучасних інструкцій.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i3-1215U набирає 5802 бали, що майже вдвічі більше, ніж 3238 у i5-1035G7, завдяки гібридній архітектурі з 6 ядрами (2 продуктивних + 4 ефективних) проти 4 ядер у конкурента.
  • Однопотокова продуктивність Passmark у i3-1215U становить 3307, тоді як у i5-1035G7 — 2204, що робить перший значно швидшим у більшості щоденних сценаріїв.
  • Intel Core i5 1035G7 випереджає у стисненні файлів (473.8 MB/sec проти 356.7) та текстовій обробці (125.1 сторінки/сек проти 224.7? ні, тут i3 швидше — 224.7 проти 125.1), але поступається в рейтрейсингу (6.61 Mpixels/sec проти 9.45).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але i3-1215U споживає менше енергії завдяки техпроцесу Intel 7, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1155
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 3238

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 473.8 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 26.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 127.8 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 155.5 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 125.1 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 17.7 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 56.8 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 6.61 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1584
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 4544

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 27.5 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 16 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 10.6M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 4.6 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 90.5 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 574 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 6.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2204
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 8111

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 1 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Ice Lake
Номер моделі i3-1215U i5-1035G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Iris Plus Graphics G7

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x 12x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1526
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel Iris Plus Graphics G7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 64
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,08 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 55,63 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i5 1035G7
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1215U чи Intel Core i5 1035G7?

Intel Core i3 1215U має вищу однопотокову продуктивність (1581 у Cinebench R23 проти 1155), що важливо для ігор. Однак обидва процесори використовують інтегровану графіку, тому для сучасних ігор знадобиться дискретна відеокарта. i3-1215U буде трохи кращим у легких іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1035G7 у 2025 році?

Intel Core i5 1035G7 — застарілий процесор (2019 рік). Він підійде для базових завдань, але поступається i3-1215U за продуктивністю та енергоефективністю. Якщо бюджет обмежений, можна розглянути, але краще обрати новішу модель.

Який процесор енергоефективніший: i3-1215U чи i5-1035G7?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але i3-1215U виготовлений за техпроцесом Intel 7, що забезпечує нижче енергоспоживання при вищій продуктивності. У реальних умовах i3-1215U забезпечує довшу автономність.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

Intel Core i3 1215U швидше обробляє фото (54.2 зображення/сек проти 56.8? насправді i5 трохи кращий — 56.8 проти 54.2) та рейтрейсинг (9.45 Mpixels/sec проти 6.61). Для відео обидва підходять, але i3-1215U має кращу однопотокову продуктивність.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але зазвичай i3-1215U дешевший, оскільки належить до молодшої лінійки. Водночас i5-1035G7 може бути дорожчим через старіший асортимент. Рекомендуємо орієнтуватися на продуктивність: i3-1215U пропонує краще співвідношення ціни та якості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.