Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i5 10600K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U (2022) та Intel Core i5 10600K (2020) — це процесори різних поколінь і призначення. Перший створений для енергоефективних ноутбуків, другий — для потужних настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 10600K значно випереджає Core i3 1215U в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 10489 проти 5802, а Passmark багатоядерний — 14299 проти 10854. Однак i3 1215U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2184 проти 1647) та значно вищу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте i5-10600K. Для мобільних пристроїв із тривалою автономністю — i3-1215U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-10600K має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (10489 проти 5802) та Passmark (14299 проти 10854), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: i3-1215U випереджає в одноядерних тестах Geekbench 6 (2184 проти 1647) та Cinebench R23 (1581 проти 1391), що впливає на швидкість роботи в більшості повсякденних додатків.
  • Енергоефективність: i3-1215U розроблений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії, що дозволяє створювати тонші та легші ноутбуки з автономністю.
  • Інтегрована графіка: обидва мають однаковий бал (25), але i3-1215U базується на новішій архітектурі, що може забезпечити кращу підтримку сучасних кодеків.
  • Рік випуску та платформа: i5-10600K (2020) — для настільних ПК із сокетом LGA1200, i3-1215U (2022) — для ноутбуків, що впливає на можливості апгрейду та форм-фактор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1391
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 10489

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 616.5 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 61.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 164 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 223.5 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 171.7 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 29.4 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 60.7 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 12.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1647
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 7352

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 47.7 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 29.7 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 26.7M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 4.9 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 212.7 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 813 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 14.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2920
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 14299

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Comet Lake
Номер моделі i3-1215U i5-10600K
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,2 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 41x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 32 24
ROPs 16 3
Обчислювальні блоки 64 24
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i5 10600K
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3-1215U чи i5-10600K?

Для ігор краще підійде Intel Core i5-10600K завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та можливості встановлення дискретної відеокарти. i3-1215U обмежений теплопакетом ноутбука.

Чи можна порівнювати i3-1215U (ноутбук) і i5-10600K (десктоп) безпосередньо?

Так, але важливо враховувати різне призначення: i5-10600K орієнтований на максимальну продуктивність, тоді як i3-1215U — на енергоефективність і мобільність.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core i3-1215U має вищі одноядерні показники в бенчмарках (Geekbench 6: 2184 проти 1647), що робить його швидшим у повсякденних завданнях.

Чи підходить i5-10600K для робочих станцій?

Так, i5-10600K добре справляється з багатопотоковими завданнями: рендерингом, компіляцією коду, обробкою відео, завдяки вищим показникам у Cinebench R23 та Clang compilation.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3-1215U значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю, тоді як i5-10600K потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.