Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i5 11400H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U (2022 рік) та Intel Core i5 11400H (2021 рік) — це два процесори для ноутбуків, які належать до різних лінійок: енергоефективних U-серій та продуктивних H-серій. Перший орієнтований на повсякденні завдання та тривалу автономність, другий — на ігри та ресурсомісткі програми. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 11400H значно випереджає Core i3 1215U в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) 9315 проти 5802, а Passmark (багатоядерний) 15629 проти 10854. Це робить його кращим вибором для відеомонтажу, рендерингу та ігор. Водночас Core i3 1215U демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1581 проти 1466) і кращу енергоефективність, що підходить для офісних завдань та роботи в дорозі. Обидва процесори мають однаковий загальний рейтинг (49), але різні сильні сторони.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 11400H значно потужніший — 9315 проти 5802 балів у Cinebench R23 (багатоядерний).
  • Однопотокова продуктивність: Core i3 1215U трохи швидший — 1581 проти 1466 балів у Cinebench R23 (одноядерний).
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний рейтинг 100, але Core i3 1215U споживає менше енергії завдяки архітектурі U-серії.
  • Інтегрована графіка: Рейтинг майже однаковий (25 vs 26), проте Core i3 1215U має новішу графіку, що може бути краще для базових медіазавдань.
  • Бенчмарки в реальних завданнях: Core i5 11400H швидше стискає файли (435.2 MB/s проти 356.7 MB/s) і краще обробляє трасування променів (13.1 Mpixels/s проти 9.45 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1466
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 9315

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 435.2 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 54.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 119.7 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 193.7 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 199.7 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 38.9 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 51.2 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 13.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 6967

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 54 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 32.5 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 22.7M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 9.6 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 196 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 680 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 13.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 3000
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 15629

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 11 травня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Tiger Lake
Номер моделі i3-1215U i5-11400H
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) UHD Graphics for 11th Gen (16 EU)

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,2 ГГц 2.2-2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 22-27x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 35-45 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1787
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel UHD Graphics for 11th Gen (16 EU)
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 16
TGP 45 Вт 6-15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,37 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i5 11400H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1215U чи Intel Core i5 11400H?

Intel Core i5 11400H краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та швидшій обробці графічних завдань, як-от трасування променів (13.1 проти 9.45 Mpixels/s).

Чи варто вибирати Intel Core i3 1215U для роботи в офісі?

Так, Core i3 1215U забезпечує достатню продуктивність для офісних програм, веб-серфінгу та текстових завдань, при цьому споживає менше енергії, що подовжує автономність ноутбука.

Який процесор енергоефективніший: Core i3 1215U чи Core i5 11400H?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core i3 1215U належить до U-серії з меншим тепловиділенням, тому він ефективніший у тривалому використанні від батареї.

Чи підходить Intel Core i5 11400H для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (9315 у Cinebench R23) Core i5 11400H краще справляється з рендерингом відео та обробкою великих файлів, ніж Core i3 1215U.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Рейтинг інтегрованої графіки майже однаковий (25 у Core i3 1215U проти 26 у Core i5 11400H), але Core i3 1215U має новішу архітектуру, що може забезпечити кращу підтримку сучасних кодеків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.