Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i5 1230U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обидва процесори Intel Core i3 1215U та Intel Core i5 1230U належать до серії Alder Lake-U і призначені для тонких ноутбуків. Вони мають однаковий рік випуску та TDP, але відрізняються архітектурою ядер і частотами. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U виграє в однопотокових завданнях завдяки вищій частоті, що дає йому перевагу в іграх та повсякденних додатках. Натомість Intel Core i5 1230U демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 і значно швидше працює з архівацією та веб-браузингом. Якщо вам потрібна універсальність для роботи з документами та мультимедіа, i5 1230U буде кращим вибором, а для максимальної швидкодії в простих програмах — i3 1215U.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 1215U має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1581 проти 1411) та Geekbench 6 (2184 проти 1714), що робить його швидшим у більшості повсякденних завдань.
  • Intel Core i5 1230U випереджає в багатопотоковому Geekbench 6 (6571 проти 5662) і має кращий результат у Passmark багатоядерному (10977 проти 10854), що свідчить про кращу роботу з багатозадачністю.
  • У тесті File compression i5 1230U значно швидший (730.2 MB/sec проти 356.7 MB/sec), що важливо для роботи з великими архівами.
  • Intel Core i5 1230U краще справляється з HTML 5 Browser (170.9 pages/sec проти 117.1) та Photo processing (64.3 images/sec проти 54.2), що робить його привабливішим для веб-серфінгу та фоторедагування.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але i5 1230U пропонує трохи вищу багатопотокову продуктивність за схожого енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1411
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 5833

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 730.2 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 45 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 170.9 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 188.7 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 184.9 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 21 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 64.3 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 9.73 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1714
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 6571

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 38.8 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 25.4 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 13.1M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 7.2 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 114 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 853 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2748
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 10977

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Alder Lake
Номер моделі i3-1215U i5-1230U
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 2 2
Потоковий 4 4
Частота 1,2 ГГц 1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 0,9 ГГц 0.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 10x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 9 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт 29 Вт
Сокет BGA-1744 BGA-1781
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 850 МГц
Шейдерні блоки 512 640
TMUs 32 40
ROPs 16 20
Обчислювальні блоки 64 80
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,09 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i5 1230U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i3 1215U чи i5 1230U?

Intel Core i3 1215U краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що важливо в більшості ігрових сценаріїв. Однак обидва процесори мають інтегровану графіку, тому для серйозних ігор варто розглядати моделі з дискретною відеокартою.

Чи варто доплачувати за Intel Core i5 1230U замість i3 1215U?

Так, якщо ви часто працюєте з багатозадачністю, архівацією файлів або веб-розробкою. i5 1230U показує кращі результати в багатопотокових тестах і швидше обробляє великі обсяги даних.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів) і належать до серії U з низьким TDP, тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії при навантаженні.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Intel Core i5 1230U краще підходить для роботи з відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, що прискорює рендеринг та експорт. У тесті Ray tracing він також трохи випереджає i3 1215U.

Чи можна порівнювати ці процесори з новішими моделями?

Так, але враховуйте, що обидва процесори вийшли у 2022 році. Новіші моделі (наприклад, 13-го або 14-го покоління) можуть запропонувати кращу продуктивність та енергоефективність, хоча ці процесори все ще актуальні для базових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.