Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i5 9400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U (2022) та Intel Core i5 9400 (2019) — два процесори різних поколінь, які часто порівнюють при виборі ноутбука або ПК. Перший створений для енергоефективних ультрабуків, другий — для настільних систем середнього рівня. У цьому матеріалі ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U випереджає i5 9400 за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6: 2184 проти 1363) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для повсякденних завдань та роботи в автономному режимі. Однак i5 9400 демонструє вищі результати в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 5802 у i3 1215U проти відсутнього показника, але Passmark багатоядерний: 10854 проти 9376), а також краще справляється з обробкою зображень та архівацією. Якщо вам потрібен мобільний пристрій з тривалим часом роботи — обирайте i3 1215U. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — i5 9400.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: i3 1215U значно швидший (Geekbench 6: 2184 проти 1363, Passmark одноядерний: 3307 проти 2436), що дає перевагу в повсякденних додатках та іграх.
  • Багатоядерна продуктивність: попри меншу кількість ядер, i3 1215U випереджає i5 9400 у Passmark багатоядерному (10854 проти 9376), але поступається в архівації (356.7 MB/s проти 423.9 MB/s).
  • Енергоефективність: i3 1215U створений для мобільних пристроїв (TDP 15 Вт), тоді як i5 9400 — настільний процесор з TDP 65 Вт, що робить перший значно економнішим.
  • Інтегрована графіка: i3 1215U має новішу графіку UHD Graphics (64 EU), яка забезпечує кращу продуктивність у відео та легких іграх порівняно з UHD Graphics 630 у i5 9400.
  • Техпроцес та платформа: i3 1215U виконаний за техпроцесом 10 нм (Alder Lake), а i5 9400 — 14 нм (Coffee Lake), що впливає на тепловиділення та сумісність з материнськими платами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 Немає даних

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 423.9 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 38.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 114.6 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 167 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 141.1 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 35.1 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 49.1 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 7.01 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1363
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 5314

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 26.5 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 22.8 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 16.5M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 2.8 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 132.9 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 620 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 11.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2436
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 9376

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 7 січня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Coffee Lake
Номер моделі i3-1215U i5-9400
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 6
Частота 1,2 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 8 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 29x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 512 192
TMUs 32 24
ROPs 16 3
Обчислювальні блоки 64 24
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i5 9400
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Intel Core i3 1215U (2184 балів Geekbench 6) випереджає i5 9400 (1363 балів). Однак i5 9400 може бути кращим у багатопотокових іграх завдяки вищій тактовій частоті в турбо.

Чи можна встановити i3 1215U в настільний ПК?

Ні, Intel Core i3 1215U має конструктив BGA (впаяний) і призначений лише для ноутбуків. Intel Core i5 9400 має сокет LGA1151 і підходить для настільних материнських плат.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 1215U значно енергоефективніший: його TDP становить 15 Вт, тоді як у i5 9400 — 65 Вт. Це робить i3 1215U ідеальним для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто міняти i5 9400 на i3 1215U?

Якщо ви використовуєте настільний ПК, заміна не має сенсу через різні платформи. Якщо обираєте ноутбук, i3 1215U забезпечить кращу одноядерну продуктивність та енергоефективність, але поступається в багатопотокових завданнях.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Intel Core i5 9400 швидше обробляє зображення (35.1 images/sec проти 18.9 images/sec у background blur) та архівацію (423.9 MB/s проти 356.7 MB/s). Для рендерингу та компіляції i3 1215U демонструє вищі результати (45.1 Klines/sec проти 38.7 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.