Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i7 1065G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та Intel Core i7 1065G7 — це два мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках різних цінових категорій. Перший належить до 12-го покоління Alder Lake (2022 рік), другий — до 10-го покоління Ice Lake (2019 рік). Незважаючи на молодший індекс, i3 1215U демонструє вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність завдяки новішій архітектурі. Розглянемо детальніше їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U випереджає Core i7 1065G7 майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 36%, багатопотокова — на 30% (згідно з Geekbench 6). У Cinebench R23 різниця ще помітніша: +37% в одноядерному та +30% у багатоядерному тестах. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але i3 1215U виграє за рахунок новішої архітектури. Якщо обирати між ними для сучасних задач, i3 1215U буде більш раціональним вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 1215U (2022) побудований на архітектурі Alder Lake, тоді як i7 1065G7 (2019) — на Ice Lake, що забезпечує кращу інструкційну підтримку та ефективність.
  • За результатами Geekbench 6, i3 1215U набирає 2184 бали в одноядерному тесті проти 1599 у i7 1065G7 — перевага 36%.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 i3 1215U показує 5802 бали, тоді як i7 1065G7 — лише 4475, що на 30% більше.
  • Швидкість компіляції Clang у i3 1215U майже вдвічі вища: 45.1 Klines/sec проти 23.7 Klines/sec у конкурента.
  • Інтегрована графіка в i3 1215U оцінюється в 25 балів проти 18 у i7 1065G7, що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1153
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 4475

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 303.1 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 23.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 102.3 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 141.9 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 136.7 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 21.1 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 46.2 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 5.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1599
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 4357

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 29.1 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 16.8 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 29M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 10.8M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 4.6 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 89.3 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 597 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 6.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2316
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 8283

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 1 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Ice Lake
Номер моделі i3-1215U i7-1065G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Iris Plus Graphics G7

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x 13x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1526
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel Iris Plus Graphics G7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 64
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i7 1065G7
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i3 1215U чи i7 1065G7?

Intel Core i3 1215U має трохи кращу інтегровану графіку (25 балів проти 18) і вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак обидва процесори не призначені для серйозного геймінгу без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з i7 1065G7 у 2025 році?

i7 1065G7 все ще справляється з офісними завданнями та веб-серфінгом, але за продуктивністю він поступається навіть молодшому i3 1215U. Якщо бюджет дозволяє, краще обрати модель з новішим процесором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони приблизно однакові в цьому аспекті. Однак i3 1215U використовує новішу технологію виробництва, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Чи підходить i3 1215U для відеомонтажу?

Так, i3 1215U демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (5802 у Cinebench R23 проти 4475), що робить його більш придатним для легкого відеомонтажу та рендерингу.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core i3 1215U краще підходить для багатозадачності завдяки вищій продуктивності в багатоядерних тестах (Passmark 10854 проти 8283) та швидшій обробці текстових файлів (224.7 сторінок/сек проти 136.7).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.