Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i7 1068NG7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U (2022) та Intel Core i7 1068NG7 (2020) — це два мобільні процесори, які часто зустрічаються в тонких ноутбуках. Незважаючи на різницю в поколіннях та позиціонуванні, обидва чипи пропонують гідний рівень продуктивності для повсякденних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності за результатами бенчмарків, енергоефективністю та інтегрованою графікою, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U випереджає Core i7 1068NG7 за більшістю показників продуктивності. Він демонструє вищі результати в однопотокових (Cinebench R23: 1581 проти 1234) та багатопотокових тестах (5802 проти 4566). Загальний скоринг (49 проти 43) підтверджує перевагу молодшої моделі. Водночас i7 1068NG7 може бути цікавим завдяки вищій швидкості стиснення файлів (439.9 MB/s проти 356.7 MB/s). Обидва процесори мають однакову енергоефективність, що робить їх придатними для автономних пристроїв.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Core i3 1215U значно потужніший — 2184 балів у Geekbench 6 проти 1320 у Core i7 1068NG7, що дає перевагу в швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: i3 1215U набирає 5662 бали в Geekbench 6, тоді як i7 1068NG7 — лише 4238, що робить перший кращим для багатозадачності.
  • Інтегрована графіка: i3 1215U має вищий показник (25 проти 19) завдяки новішій архітектурі, що забезпечує кращу обробку зображень (54.2 images/sec проти 46.2).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, тому вони однаково економні, що важливо для тривалої роботи ноутбука від батареї.
  • Дата виходу: Core i3 1215U вийшов у 2022 році, а Core i7 1068NG7 — у 2020, що пояснює технологічний розрив на користь новішої моделі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1234
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 4566

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 439.9 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 23.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 96.6 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 129.5 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 142 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 22.3 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 46.2 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 6.55 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1320
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 4238

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 29.9 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 16.7 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 32M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 12M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 5.9 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 112.2 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 731 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 6.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2331
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 9267

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 1 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Ice Lake
Номер моделі i3-1215U i7-1068NG7
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Iris Plus Graphics G7 (64 EU)

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 48КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 28 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1344
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 64
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 58.3 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i7 1068NG7
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1215U чи Intel Core i7 1068NG7?

Intel Core i3 1215U має кращу інтегровану графіку (25 балів проти 19), що забезпечує вищу частоту кадрів у простих іграх. Однак для сучасних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1068NG7 у 2024 році?

Якщо ви знайдете його за низькою ціною, він підійде для офісних завдань та веб-серфінгу. Але Core i3 1215U буде продуктивнішим у більшості сценаріїв.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно однаково споживають енергію. Це робить їх хорошим вибором для ультрабуків.

У чому різниця в продуктивності між цими процесорами для роботи з відео?

Core i3 1215U швидше обробляє PDF (180.5 Mpixels/sec проти 129.5) та фото (54.2 images/sec проти 46.2), що дає йому перевагу в легких редакторах.

Який процесор краще підходить для програмування?

Core i3 1215U виграє завдяки вищій швидкості компіляції (45.1 Klines/sec проти 23.6) та кращій однопотоковій продуктивності, що прискорює роботу з IDE.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.