Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1215U vs Intel Core i7 1180G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1215U та Intel Core i7 1180G7 — це два мобільні процесори, орієнтовані на різні сегменти. Перший вийшов у 2022 році та належить до 12-го покоління Alder Lake, а другий — до 11-го покоління Tiger Lake (2020). Незважаючи на молодшу серію, i3 1215U демонструє вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у бенчмарках, тоді як i7 1180G7 може бути цікавим завдяки кращій швидкості стиснення файлів та обробці зображень. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 1215U випереджає Core i7 1180G7 за більшістю синтетичних тестів: одноядерний Cinebench R23 на 23% вищий (1581 проти 1280), багатоядерний — майже вдвічі (5802 проти 3434). У Geekbench 6 перевага також на боці i3 (2184 vs 1847 одноядерний, 5662 vs 5043 багатоядерний). Однак i7 1180G7 краще справляється зі стисненням файлів (503.5 MB/sec проти 356.7) та обробкою фото (69.7 images/sec проти 54.2). Якщо вам потрібна загальна обчислювальна потужність — обирайте i3 1215U, а для специфічних завдань, як-от архівація даних, варто придивитися до i7 1180G7.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i3 1215U на 23% швидший у Cinebench R23 (1581 проти 1280) та на 18% у Geekbench 6 (2184 проти 1847).
  • Багатоядерна продуктивність: i3 1215U майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (5802 проти 3434) та на 12% у Geekbench 6 (5662 проти 5043).
  • Стиснення файлів: i7 1180G7 значно швидший — 503.5 MB/sec проти 356.7 MB/sec у i3 1215U.
  • Обробка зображень: i7 1180G7 обробляє 69.7 фото/сек проти 54.2 у i3 1215U, але i3 лідирує у трасуванні променів (9.45 проти 6.45 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але i3 1215U випущений пізніше (2022 проти 2020), що може забезпечити кращу оптимізацію живлення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1280
Cinebench R23 (багатоядерний) 5802 3434

GeekBench v6

File compression 356.7 MB/sec 503.5 MB/sec
Clang compilation 45.1 Klines/sec 18.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 117.1 pages/sec 130.5 pages/sec
PDF Renderer 180.5 Mpixels/sec 115.8 Mpixels/sec
Text processing 224.7 pages/sec 168.2 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 27.1 images/sec
Photo processing 54.2 images/sec 69.7 images/sec
Ray tracing 9.45 Mpixels/sec 6.45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2184 1847
Geekbench 6 (багатоядерний) 5662 5043

PassMark

Integer math 36.6 GOps/sec 28.9 GOps/sec
Floating point math 26.2 GOps/sec 17 GOps/sec
Find prime numbers 34M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 13.4M Strings/sec 10M Strings/sec
Data encryption 7.3 GBytes/sec 4.5 GBytes/sec
Data compression 121.2 MBytes/sec 83.7 MBytes/sec
Physics 615 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 7.1B Matrices/sec 5.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3307 2492
Passmark CPU (багатоядерний) 10854 8270

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 1 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Tiger Lake
Номер моделі i3-1215U i7-1180G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 0.9-2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 9-22x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 2 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 7-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1598
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 32 48
ROPs 16 24
Обчислювальні блоки 64 96
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1215U Сайт Intel Core i7 1180G7
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1215U чи i7 1180G7?

Intel Core i3 1215U має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор, тому він краще підходить для ігрових завдань. Однак i7 1180G7 може бути кращим у задачах, що залежать від швидкості стиснення даних.

Чи варто обирати Intel Core i7 1180G7 замість i3 1215U для роботи з архівами?

Так, i7 1180G7 демонструє вищу швидкість стиснення файлів (503.5 MB/sec проти 356.7), тому для частих архівацій він буде ефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але i3 1215U новіший (2022 рік), що може забезпечити кращу оптимізацію споживання енергії в сучасних ноутбуках.

Чи підходить Intel Core i3 1215U для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (5802 у Cinebench R23) i3 1215U краще справляється з рендерингом відео, ніж i7 1180G7 (3434).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

За шкалою продуктивності i3 1215U має вищий бал інтегрованої графіки (25 проти 19), що свідчить про кращу відеопродуктивність для повсякденних завдань та легких ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.