Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1220P vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1220P (2022) та AMD Ryzen 5 2600X (2018) — це два процесори різних поколінь, які часто порівнюють у бюджетному та середньому сегменті. Перший пропонує свіжу гібридну архітектуру Alder Lake з високою однопотоковою продуктивністю, а другий — перевірену 6-ядерну конструкцію Zen+ з непоганим багатопотоком. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні бенчмарки, енергоспоживання та придатність для ігор і роботи.

Короткий висновок. Intel Core i3 1220P випереджає Ryzen 5 2600X за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1525 проти 1094), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях. Він також помітно швидший у Geekbench 6 (одноядерний: 2105 проти 1272). Однак Ryzen 5 2600X має вищу швидкість стиснення файлів (528.6 MB/s проти 438.3 MB/s) і дещо кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (7523 проти 7453). Для більшості користувачів, які шукають сучасний і енергоефективний CPU для ігор та офісних завдань, Intel Core i3 1220P буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 1220P значно випереджає Ryzen 5 2600X у тестах Cinebench R23 (1525 проти 1094) та Geekbench 6 (2105 проти 1272), що забезпечує кращу чуйність в іграх та додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Незважаючи на меншу кількість ядер (10 проти 6), i3 1220P майже не поступається Ryzen 5 2600X у Cinebench R23 (7453 проти 7523) та перевершує його в Geekbench 6 (6905 проти 5577).
  • Швидкість стиснення файлів: Ryzen 5 2600X демонструє вищу продуктивність у стисненні даних (528.6 MB/s проти 438.3 MB/s), що може бути важливо для роботи з архівами.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але i3 1220P виконаний на новішому техпроцесі Intel 7, що забезпечує нижче тепловиділення при аналогічному навантаженні.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i3 1220P має вбудоване графічне ядро (27 балів проти 21 у Ryzen), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1525 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 7453 7523

GeekBench v6

File compression 438.3 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 57.1 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.1 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 203 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 211.9 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 28.5 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 54.3 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2105 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 6905 5577

PassMark

Integer math 55 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 38.2 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 21.1M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 11.1 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 182.2 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 625 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 14532 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i3-1220P Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,5 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 15x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1220P Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1220P чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i3 1220P кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 3402 проти 2383). Це забезпечує більше FPS у більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

Ryzen 5 2600X все ще може бути варіантом для бюджетних збірок, але Intel Core i3 1220P пропонує кращу продуктивність на ват і новіші технології, тому зазвичай є більш вигідним вибором.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

У Cinebench R23 багатоядерні результати майже однакові (7453 у i3 1220P проти 7523 у Ryzen 5 2600X), але в Geekbench 6 i3 1220P лідирує (6905 проти 5577), що робить його кращим для багатозадачності.

Чи підходить Intel Core i3 1220P для роботи з відео та фото?

Так, i3 1220P добре справляється з фотообробкою (54.3 images/s) та рендерингом PDF (203 Mpixels/s), що робить його придатним для легкого редагування контенту.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i3 1220P використовує новіший техпроцес, тому при аналогічному навантаженні його енергоспоживання нижче.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.