Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1220P vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1220P та AMD Ryzen 5 3600XT — це два процесори різних поколінь і архітектур, які часто опиняються у фокусі уваги при збірці бюджетних і середніх ПК. Перший представляє мобільну лінійку Alder Lake (2022 рік) із гібридною архітектурою, другий — десктопний чип на Zen 2 (2020 рік) із високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків, енергоспоживання та з'ясуємо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i3 1220P виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1525 проти 1321) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків і компактних систем. Натомість AMD Ryzen 5 3600XT демонструє значно кращі результати в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 9696 проти 7453) і в реальних сценаріях, як-от стиснення файлів (738.4 MB/s проти 438.3 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх і легких додатках — обирайте i3 1220P. Для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень краще підійде Ryzen 5 3600XT.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i3 1220P випереджає Ryzen 5 3600XT у Geekbench 6 (2105 проти 1821) та Cinebench R23 (1525 проти 1321), що дає перевагу в іграх і повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 3600XT значно потужніший у багатопотокових бенчмарках: Cinebench R23 9696 проти 7453, Passmark багатоядерний 18641 проти 14532.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i3 1220P (Alder Lake) споживає менше енергії завдяки сучаснішому техпроцесу, що важливо для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Обидва чипи отримали однакову оцінку 27 балів, однак i3 1220P має вбудоване графічне ядро Intel UHD, тоді як Ryzen 5 3600XT потребує дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core i3 1220P вийшов у 2022 році і орієнтований на ноутбуки, а Ryzen 5 3600XT (2020) — десктопний процесор із сокетом AM4, що забезпечує кращу масштабованість.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1525 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 7453 9696

GeekBench v6

File compression 438.3 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 57.1 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.1 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 203 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 211.9 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 28.5 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 54.3 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2105 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 6905 7613

PassMark

Integer math 55 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 38.2 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 21.1M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 11.1 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 182.2 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 625 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 14532 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i3-1220P Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 15x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1220P Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 1220P чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Intel Core i3 1220P має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23 1525 проти 1321), що робить його кращим вибором для більшості сучасних ігор, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви потребуєте високої багатопотокової продуктивності для рендерингу, компіляції чи роботи з відео. Він досі конкурентний у своєму ціновому сегменті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 1220P виконаний за новішим техпроцесом, тому в реальних умовах споживає менше енергії, особливо в мобільних системах.

Чи можна використовувати Intel Core i3 1220P для монтажу відео?

Так, але для важких проєктів краще обрати Ryzen 5 3600XT, який має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 9696 проти 7453) і швидше впорається з рендерингом.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Обидва отримали однакову оцінку 27 балів за інтегровану графіку. Intel Core i3 1220P має вбудоване ядро Intel UHD, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 5 3600XT потребує окремої графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.