Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1220P vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1220P та AMD Ryzen 5 7520U – два популярні процесори для ультрабуків і тонких ноутбуків, випущені в 2022 році. Обидва чипи пропонують гідний баланс продуктивності та енергоефективності, але мають різну архітектуру та підхід до виконання завдань. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 1220P випереджає AMD Ryzen 5 7520U майже в усіх сценаріях: однопотокова продуктивність вища на 30-40%, багатопотокова – на 45-50%, а інтегрована графіка також демонструє кращі результати. Якщо вам потрібен процесор для роботи з документами, веб-серфінгу, легкого редагування фото та відео, Intel буде більш вдалим вибором. AMD Ryzen 5 7520U, своєю чергою, може зацікавити лише за умови дуже обмеженого бюджету або специфічних вимог до енергоспоживання, хоча його показники помітно скромніші.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 1220P набирає 57 балів проти 40 у AMD Ryzen 5 7520U, що дає йому значну перевагу в повсякденних завданнях та іграх.
  • Багатопотокова продуктивність: i3 1220P має 15 балів проти 10 у конкурента, що підтверджується результатами Cinebench R23 (7453 проти 5149) та Geekbench 6 (6905 проти 4219).
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 27 балів, AMD – 20, що позначається на швидкості обробки зображень та трасуванні променів (12.3 Mpixels/sec проти 7.38).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання та придатність для тонких ноутбуків.
  • Дата виходу: Intel Core i3 1220P з'явився в лютому 2022 року, а AMD Ryzen 5 7520U – у вересні того ж року, тому обидва належать до одного покоління.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1525 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 7453 5149

GeekBench v6

File compression 438.3 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 57.1 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.1 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 203 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 211.9 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 28.5 images/sec 23 images/sec
Photo processing 54.3 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2105 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 6905 4219

PassMark

Integer math 55 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 38.2 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 21.1M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 11.1 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 182.2 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 625 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 14532 9206

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі i3-1220P Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,5 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 15x 28x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1220P Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1220P чи AMD Ryzen 5 7520U?

Intel Core i3 1220P має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він забезпечує більш плавний геймплей у легких іграх та кращу частоту кадрів.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7520U для роботи з відео?

Так, але його продуктивність помітно нижча: у бенчмарках Photo processing та Ray tracing він поступається Intel на 30-40%, тому для серйозного монтажу краще обрати i3 1220P.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність, тому вони однаково добре підходять для тривалої роботи від батареї в ультрабуках.

Чи варто переплачувати за Intel Core i3 1220P?

Так, якщо вам потрібна вища швидкість у браузері, компіляції коду, обробці PDF та текстів – i3 1220P випереджає AMD на 30-50% у цих завданнях.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core i3 1220P демонструє значно кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 7453 vs 5149), тому він ефективніший при одночасному запуску кількох додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.