Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1220P vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1220P та AMD Ryzen 7 5825U — два процесори для тонких ноутбуків, які з'явилися на ринку на початку 2022 року. Обидва мають високі показники енергоефективності, але суттєво відрізняються за архітектурою та продуктивністю в різних сценаріях. Core i3 1220P використовує гібридну архітектуру Intel з продуктивними та ефективними ядрами, тоді як Ryzen 7 5825U побудований на 8 потужних ядрах Zen 3. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5825U випереджає Intel Core i3 1220P у більшості багатопотокових завдань завдяки 8 ядрам та 16 потокам, що забезпечує вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). Він також демонструє кращу швидкість стиснення файлів та компіляції коду. Однак Intel Core i3 1220P має перевагу в однопотоковій продуктивності, що проявляється у вищих показниках Geekbench 6 (одноядерний) та Cinebench R23 (одноядерний). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та робота з важкими додатками — обирайте Ryzen 7 5825U. Для повсякденних завдань та кращої швидкодії в окремих програмах підійде Core i3 1220P.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5825U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 1220P — 10 ядер (4 продуктивних + 6 ефективних) і 12 потоків, що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • Core i3 1220P виграє в однопотоковій продуктивності: його результат у Geekbench 6 (одноядерний) — 2105 балів проти 1943 балів у Ryzen 7 5825U.
  • У багатоядерних тестах Ryzen 7 5825U значно потужніший: Cinebench R23 (багатоядерний) — 9772 бали проти 7453 балів у Intel, а Passmark CPU (багатоядерний) — 18352 проти 14532.
  • AMD лідирує у швидкості стиснення файлів (577.5 MB/s проти 438.3 MB/s) та компіляції коду Clang (63.5 Klines/s проти 57.1 Klines/s), що важливо для професійної роботи.
  • Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 5825U випущено на місяць раніше (січень 2022 проти лютого 2022), що свідчить про зрілішу платформу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1525 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 7453 9772

GeekBench v6

File compression 438.3 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 57.1 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.1 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 203 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 211.9 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 28.5 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 54.3 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2105 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 6905 7055

PassMark

Integer math 55 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 38.2 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 21.1M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 11.1 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 182.2 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 625 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 14532 18352

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i3-1220P Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,5 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 15x 20x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1220P Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1220P чи AMD Ryzen 7 5825U?

AMD Ryzen 7 5825U має кращу інтегровану графіку (28 балів проти 27) та вищу багатопотокову продуктивність, що може забезпечити більш плавний ігровий досвід у сучасних іграх. Однак для серйозних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з автономністю до 8-10 годин при помірному навантаженні.

Чи варто вибирати Intel Core i3 1220P для роботи з офісними програмами?

Так, Intel Core i3 1220P добре справляється з офісними завданнями завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Він швидше обробляє текстові документи (211.9 сторінок/с проти 194.6) та веб-сторінки (139.1 сторінок/с проти 107.2).

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 5825U краще підходить для відеомонтажу завдяки більшій кількості ядер і потоків, що прискорює рендеринг та експорт відео. Його перевага в багатопотокових тестах (Cinebench R23) робить його лідером у цій сфері.

Який процесор має вищу продуктивність у бенчмарках?

AMD Ryzen 7 5825U лідирує в багатоядерних тестах (Passmark CPU — 18352 проти 14532), а Intel Core i3 1220P — в одноядерних (Geekbench 6 — 2105 проти 1943). Вибір залежить від типу завдань: для багатозадачності — AMD, для швидкодії в окремих програмах — Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.