Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1220P vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1220P та AMD Ryzen 9 7945HX3D — це два процесори з абсолютно різними цільовими аудиторіями. Перший — енергоефективне рішення для повсякденних завдань, випущене у 2022 році. Другий — флагманський мобільний чип з технологією 3D V-Cache, орієнтований на максимальну ігрову та багатопотокову продуктивність. Незважаючи на спільну категорію, їхні характеристики та результати тестів демонструють величезний розрив у можливостях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно перевершує Intel Core i3 1220P за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 вищий у 4,5 раза, а Passmark — майже в 4 рази. Ryzen також лідирує в однопотокових тестах та обробці графіки. Однак Core i3 1220P має нижче енергоспоживання та доступнішу ціну, що робить його хорошим вибором для офісних завдань та мультимедіа. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або рендерингу — обирайте Ryzen 9.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX3D набирає 33538 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 7453 у Intel Core i3 1220P, що в 4,5 раза більше.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 випереджає Core i3 на ~30% у Geekbench 6 (одноядерний) — 2890 проти 2105 балів.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 має значно потужніше вбудоване відео (72 бали проти 27), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але реальне енергоспоживання Core i3 1220P значно нижче, що робить його кращим для тонких ноутбуків.
  • Дата виходу: Intel Core i3 1220P вийшов у лютому 2022 року, а AMD Ryzen 9 7945HX3D — у серпні 2023 року, що частково пояснює технологічну перевагу останнього.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1525 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 7453 33538

GeekBench v6

File compression 438.3 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 57.1 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.1 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 203 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 211.9 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 28.5 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 54.3 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2105 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 6905 18224

PassMark

Integer math 55 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 38.2 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 21.1M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 11.1 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 182.2 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 625 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 14532 57797

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i3-1220P Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1,5 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 15x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1220P Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1220P чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

AMD Ryzen 9 7945HX3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, яка збільшує кеш-пам'ять, та вищій однопотоковій продуктивності. Core i3 1220P підійде лише для нетребувальних ігор.

Чи варто купувати Intel Core i3 1220P у 2024 році?

Так, для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа Core i3 1220P залишається актуальним завдяки низькому енергоспоживанню та доступній ціні. Для важких завдань краще обрати потужніший процесор.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 1220P споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Наскільки AMD Ryzen 9 7945HX3D потужніший у багатопотокових завданнях?

Ryzen 9 7945HX3D приблизно в 4,5 раза потужніший за Core i3 1220P у багатопотокових тестах, як-от Cinebench R23 (33538 проти 7453 балів), що робить його чудовим вибором для рендерингу та відеомонтажу.

Який процесор вибрати для роботи з відео та 3D-графікою?

AMD Ryzen 9 7945HX3D значно краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Core i3 1220P впорається лише з легкими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.