Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1220P vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1220P і Apple M2 Pro — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для доступних ноутбуків на Windows, другий — флагманський чип Apple для професійних MacBook. Незважаючи на однакову високу енергоефективність (100 балів), M2 Pro значно випереджає конкурента в багатопотокових завданнях, інтегрованій графіці та однопотоковій продуктивності. Розглянемо деталі.

Короткий висновок. Apple M2 Pro — беззаперечний лідер за продуктивністю: він удвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний), на 26% кращий в однопотоковому Geekbench 6 і на 83% потужніший в інтегрованій графіці. Intel Core i3 1220P програє майже за всіма бенчмарками, але може бути виправданим вибором у бюджетних ноутбуках, де енергоефективність також на високому рівні. Для професійних завдань, монтажу відео та компіляції коду M2 Pro — оптимальний варіант.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Pro набирає 13876 балів у Cinebench R23 проти 7453 у i3 1220P — різниця майже вдвічі.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 показує 2666 балів у M2 Pro проти 2105 у i3 1220P, що на 27% більше.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro отримує 39 балів у категорії графіки проти 27 у i3 1220P, що дає перевагу в рендерингу та фотообробці.
  • Енергоефективність: обидва чипи мають максимальні 100 балів, але M2 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання.
  • Дата виходу: i3 1220P представлений у лютому 2022 року, M2 Pro — у січні 2023 року, що пояснює технологічну перевагу новішого чипа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1525 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 7453 13876

GeekBench v6

File compression 438.3 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 57.1 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.1 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 203 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 211.9 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 28.5 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 54.3 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 12.3 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2105 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 6905 14489

PassMark

Integer math 55 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 38.2 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 21.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 11.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 182.2 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 625 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3402 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 14532 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i3-1220P Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1,5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.1 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 15x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 512 2432
TMUs 32 152
ROPs 16 76
Обчислювальні блоки 64 304
TGP 45 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1220P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1220P чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro має потужнішу інтегровану графіку (39 балів проти 27), що забезпечує кращу продуктивність в іграх, особливо на Mac. Однак сумісність ігор на Windows ширша, тому для геймерів i3 1220P може бути практичнішим у бюджетному сегменті.

Чи варто обирати Intel Core i3 1220P для роботи з відео?

Для легкого монтажу відео i3 1220P підійде, але M2 Pro значно швидше обробляє рендеринг (17 Mpixels/sec проти 12.3) та фото (126.3 images/sec проти 54.3). Якщо бюджет дозволяє, M2 Pro — кращий вибір.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи отримали 100 балів за енергоефективність, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання. Однак M2 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні тепловиділення, що робить його ефективнішим у роботі.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 1220P з Apple M2 Pro для компіляції коду?

Так. M2 Pro компілює 125.3 Klines/sec, тоді як i3 1220P — лише 57.1 Klines/sec. Для розробників M2 Pro буде значно продуктивнішим, особливо в багатопотокових завданнях.

Який процесор краще підходить для повсякденних завдань?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео обидва чипи справляються добре. M2 Pro швидше обробляє HTML 5 Browser (356.9 pages/sec проти 139.1), але для базових задач i3 1220P також достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.