Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1305U vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1305U та AMD Ryzen 5 3500U — це два мобільні процесори, орієнтовані на тонкі ноутбуки та повсякденні завдання. Модель Intel вийшла у 2023 році, тоді як AMD дебютувала у 2019-му. Обидва чипи пропонують гідний рівень енергоефективності, але суттєво відрізняються за архітектурою, частотами та швидкістю виконання одно- та багатопотокових навантажень. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i3 1305U значно випереджає AMD Ryzen 5 3500U за однопотоковою продуктивністю (більш ніж удвічі вищі показники в Cinebench R23 та Geekbench 6) та має кращі результати в більшості синтетичних тестів. Водночас Ryzen 5 3500U демонструє гідну багатопотокову швидкість для свого віку, але поступається новішому Intel у швидкості обробки тексту, фото та HTML5. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у повсякденних завданнях і свіжіша архітектура, обирайте Intel Core i3 1305U. Для базових офісних сценаріїв із меншим бюджетом підійде AMD Ryzen 5 3500U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i3 1305U має удвічі вищий результат у Cinebench R23 (1598 проти 765) та Geekbench 6 (2131 проти 1044), що робить його значно швидшим у повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel також лідирує в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 4401 проти 2760; Geekbench 6: 4528 проти 2880), забезпечуючи кращу роботу з багатозадачністю.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i3 1305U отримав вищий бал за вбудоване відео (25 проти 16), що може дати невелику перевагу в перегляді відео та простих іграх.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків із пасивним охолодженням.
  • Рік випуску: Intel Core i3 1305U (2023) значно новіший за AMD Ryzen 5 3500U (2019), що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1598 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 4401 2760

GeekBench v6

File compression 544.7 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 21.9 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 111.2 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 113.3 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 221.1 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 7.07 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2131 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 4528 2880

PassMark

Integer math 27.9 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 20 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 6 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 95.3 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 512 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3255 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 8789 6942

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i3-1305U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 8
Частота 1.6 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 4
Кількість потоків 6 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 21x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 12-35 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1305U Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1305U чи AMD Ryzen 5 3500U?

Intel Core i3 1305U має вищий бал інтегрованої графіки та кращу однопотокову продуктивність, тому він забезпечить плавнішу роботу в простих іграх і емуляторах. Однак для сучасних ігор обидва чипи потребують дискретної відеокарти.

Який процесор швидше справляється з офісними завданнями?

Intel Core i3 1305U значно швидший в обробці тексту (221,1 стор./с проти 88,3), рендерингу PDF та роботі з HTML5. Для повсякденних офісних програм він є кращим вибором.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3500U у 2024 році?

Якщо ваш бюджет обмежений, Ryzen 5 3500U все ще може впоратися з базовими завданнями. Але через вік і нижчу продуктивність краще розглянути новіші моделі, зокрема Intel Core i3 1305U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії та підходять для тривалої роботи від батареї.

Який процесор краще підходить для роботи з фото та відео?

Intel Core i3 1305U обробляє фото (46,9 зобр./с) та розмиття фону (18,9 зобр./с) швидше за AMD Ryzen 5 3500U (28 та 11,3 відповідно). Для легкого редагування Intel буде продуктивнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.