Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1305U vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1305U та AMD Ryzen 9 7845HX — це два абсолютно різні процесори за призначенням і продуктивністю. Перший створений для тонких і легких ноутбуків з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — флагманський мобільний чип для потужних ігрових і робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно перевершує Intel Core i3 1305U в усіх аспектах багатопотокової продуктивності — його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) у 6 разів вищий, а в Geekbench 6 (багатоядерний) — у 3.3 раза. Однак Intel Core i3 1305U виграє в енергоефективності та підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, кодування чи ігор — обирайте Ryzen 9. Для бюджетного ультрабука з низьким енергоспоживанням — i3 1305U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7845HX має 12 ядер і 24 потоки, тоді як Intel Core i3 1305U — лише 5 ядер (1 продуктивне + 4 ефективних) і 6 потоків, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 9 набирає 26647 балів проти 4401 у i3, а в Geekbench 6 (багатоядерний) — 15129 проти 4528.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але i3 1305U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) порівняно з Ryzen 9 (55 Вт+), що робить його кращим для автономних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7845HX оснащений потужнішою вбудованою графікою RDNA 2 (58 балів проти 25 у i3), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: AMD також випереджає в одноядерних тестах: Geekbench 6 (одноядерний) — 2927 проти 2131, що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1598 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 4401 26647

GeekBench v6

File compression 544.7 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 21.9 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 111.2 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 113.3 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 221.1 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 7.07 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2131 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 4528 15129

PassMark

Integer math 27.9 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 20 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 6 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 95.3 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 512 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3255 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 8789 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i3-1305U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 1 12
Потоковий 2 24
Частота 1.6 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 12
Кількість потоків 6 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1305U Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший завдяки 12 ядрам і високій тактовій частоті, що забезпечує вищу продуктивність в іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи можна використовувати Intel Core i3 1305U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу та перегляду відео він підійде, однак для рендерингу або роботи з 4K-контентом краще обрати Ryzen 9.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i3 1305U споживає менше енергії (15 Вт), що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7845HX для офісних завдань?

Ні, для набору тексту, веб-серфінгу та перегляду відео Intel Core i3 1305U буде достатньо. Ryzen 9 призначений для професійних навантажень, таких як 3D-моделювання або кодування.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7845HX має значно потужнішу вбудовану графіку (58 балів проти 25), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без окремої відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.