Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1305U vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1305U та AMD Ryzen 9 7940HS — це два процесори, які належать до різних сегментів: перший орієнтований на бюджетні ультрабуки з акцентом на енергоефективність, другий — на потужні ігрові та робочі ноутбуки. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS значно перевершує Intel Core i3 1305U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 17497 проти 4401) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6: 2603 проти 2131). Він також має кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, відеомонтажу та складних обчислень. Однак Intel Core i3 1305U вирізняється нижчим енергоспоживанням, що ідеально для простих офісних завдань та тривалої автономної роботи.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7940HS має в 4 рази вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (17497 проти 4401), що робить його набагато кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність Ryzen 9 7940HS також вища: Geekbench 6 (одноядерний) — 2603 проти 2131, що забезпечує швидшу роботу в додатках, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка Ryzen 9 7940HS (RDNA 3) значно потужніша: вона набирає 43% проти 25% у рейтингу, що дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 9 7940HS стискає файли зі швидкістю 1240 MB/s проти 544.7 MB/s у Intel, а також швидше рендерить PDF (369.9 проти 113.3 Mpixels/сек).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Intel Core i3 1305U споживає менше енергії (15 Вт TDP), що робить його кращим для ультрабуків з тривалим часом роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1598 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 4401 17497

GeekBench v6

File compression 544.7 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 21.9 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 111.2 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 113.3 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 221.1 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 7.07 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2131 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 4528 13156

PassMark

Integer math 27.9 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 20 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 6 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 95.3 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 512 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3255 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 8789 30384

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i3-1305U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 16
Частота 1.6 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 8
Кількість потоків 6 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 32 48
ROPs 16 32
Обчислювальні блоки 64 12
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1305U Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7940HS значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці RDNA 3 та вищій однопотоковій продуктивності. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях.

Чи варто обирати Intel Core i3 1305U для роботи з відео?

Ні, Intel Core i3 1305U не підходить для відеомонтажу через слабку багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 4401). Для цього краще обрати AMD Ryzen 9 7940HS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 1305U споживає менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалою автономністю.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 9 7940HS для рендерингу?

Так, AMD Ryzen 9 7940HS чудово підходить для рендерингу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 17497) та швидкій компіляції (99 Klines/сек).

Який процесор краще для офісних завдань?

Для офісних завдань (текст, браузер, PDF) достатньо Intel Core i3 1305U. Він споживає менше енергії, що забезпечує довший час роботи від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.