Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1305U vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1305U та Apple M2 — два процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для доступних тонких ноутбуків на Windows, другий — флагманський чип Apple для MacBook Air і Pro. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M2 значно випереджає Intel Core i3 1305U в багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат M2 майже вдвічі вищий (8667 проти 4401), а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі (10122 проти 4528). В одноядерній продуктивності M2 також попереду, хоча розрив менший. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 пропонує кращу інтегровану графіку (31 проти 25 балів). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи з відео, компіляції чи багатозадачності — обирайте Apple M2. Для базових офісних завдань і вебсерфінгу Intel Core i3 1305U буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 майже вдвічі швидший за Intel Core i3 1305U в Cinebench R23 (8667 проти 4401) та Geekbench 6 (10122 проти 4528).
  • Одноядерна продуктивність: M2 випереджає i3 1305U в Geekbench 6 (2589 проти 2131) та Passmark (3901 проти 3255), хоча в Cinebench R23 результати майже однакові (1581 проти 1598).
  • Інтегрована графіка: Apple M2 отримує вищий бал (31 проти 25), що підтверджується швидшою обробкою фото (107 проти 46.9 зображень/сек) та фону (42.1 проти 18.9 зображень/сек).
  • Компіляція та архівування: M2 компілює код у 3.7 рази швидше (80.4 проти 21.9 Klines/сек) та стискає файли вдвічі швидше (1130 проти 544.7 MB/сек).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1598 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 4401 8667

GeekBench v6

File compression 544.7 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 21.9 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 111.2 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 113.3 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 221.1 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 7.07 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2131 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 4528 10122

PassMark

Integer math 27.9 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 20 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 6 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 95.3 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 512 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3255 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 8789 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i3-1305U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 4
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 8
Кількість потоків 6 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 512 1024
TMUs 32 64
ROPs 16 32
Обчислювальні блоки 64 128
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1305U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 1305U чи Apple M2?

Apple M2 має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 25), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Однак для серйозних ігор обидва процесори обмежені інтегрованою графікою.

Чи варто обирати Intel Core i3 1305U для роботи з відео?

Для базового монтажу легких відео Intel Core i3 1305U підійде, але Apple M2 значно швидше обробляє багатопотокові завдання, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали по 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 демонструє вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи підходить Intel Core i3 1305U для офісних завдань?

Так, для вебсерфінгу, роботи з документами та текстовими редакторами цього процесора цілком достатньо. Його продуктивність у текстових завданнях (221.1 сторінок/сек) близька до M2.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M2 значно швидший: компіляція коду в 3.7 рази швидша (80.4 проти 21.9 Klines/сек), що робить його ідеальним для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.