Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1305U vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1305U та Apple M2 Max — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Перший створений для бюджетних ноутбуків на Windows, другий — флагманський чип для професійних MacBook. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно перевершує Intel Core i3 1305U за багатопотоковою продуктивністю (майже в 3,4 рази в Cinebench R23) та інтегрованою графікою. Він також демонструє кращі результати в одноядерних тестах і професійних завданнях, як-от компіляція коду або рендеринг. Однак Intel Core i3 1305U є більш доступним варіантом для базових офісних і домашніх завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Max набирає 14767 балів у Cinebench R23 проти 4401 у Core i3 1305U, що в 3,4 рази більше.
  • Одноядерна продуктивність: M2 Max випереджає Core i3 1305U в Geekbench 6 (2695 проти 2131) та Passmark (4143 проти 3255).
  • Інтегрована графіка: M2 Max має значно потужніший графічний блок (40 балів проти 25), що підтверджується вищою швидкістю обробки зображень (149,6 проти 46,9 зображень/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Max досягає цього з набагато вищою продуктивністю завдяки архітектурі ARM.
  • Професійні завдання: M2 Max у 6 разів швидше компілює код (131,8 Klines/с проти 21,9) та в 3 рази швидше стискає файли (1690 MB/с проти 544,7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1598 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 4401 14767

GeekBench v6

File compression 544.7 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 21.9 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 111.2 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 113.3 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 221.1 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 7.07 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2131 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 4528 14891

PassMark

Integer math 27.9 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 20 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 95.3 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 512 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3255 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 8789 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i3-1305U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 8
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 12
Кількість потоків 6 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 512 4864
TMUs 32 304
ROPs 16 152
Обчислювальні блоки 64 608
TGP 45 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1305U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак сумісність ігор на macOS може бути обмеженою порівняно з Windows на Core i3 1305U.

Чи варто обирати Intel Core i3 1305U для роботи з відео?

Для легкого монтажу відео Core i3 1305U підійде, але для серйозної роботи з 4K або складними ефектами краще обрати M2 Max через вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високу енергоефективність (100 балів), але M2 Max забезпечує значно більшу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Так, але вони призначені для різних сегментів: Core i3 1305U — для бюджетних моделей, M2 Max — для професійних MacBook Pro. Вибір залежить від бюджету та завдань.

Який процесор краще для програмування?

M2 Max значно швидше компілює код (131,8 Klines/с проти 21,9), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.