Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1305U vs Intel Pentium Silver N6000

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1305U та Intel Pentium Silver N6000 — два процесори для бюджетних ноутбуків, але з різними підходами до продуктивності. Core i3 1305U (2023 рік) орієнтований на сучасні завдання з високою однопотоковою швидкістю, тоді як Pentium Silver N6000 (2021 рік) — енергоефективне рішення для базових сценаріїв. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо вибрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i3 1305U значно випереджає Pentium Silver N6000 майже в усіх аспектах продуктивності: однопотокова швидкість вища в 2,5 раза (Geekbench 6: 2131 проти 558), а багатопотокова — майже в 4 рази (4528 проти 1229). Core i3 також швидше обробляє файли, фото та веб-сторінки. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх придатними для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна потужність для роботи, навчання чи легких ігор — обирайте Core i3 1305U. Pentium N6000 підійде лише для найпростіших завдань: серфінгу, тексту та відео.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Core i3 1305U набирає 59 балів проти 24 у Pentium N6000, що забезпечує помітно швидший відгук у повсякденних програмах.
  • Багатопотокова продуктивність: різниця колосальна — 10 балів у Core i3 проти 3 у Pentium; у Cinebench R23 багатоядерний результат 4401 проти 2032.
  • Інтегрована графіка: Core i3 (25 балів) удвічі потужніший за Pentium (13 балів), що дає змогу комфортніше працювати з фото та відео.
  • Бенчмарки: у Geekbench 6 одноядерний результат Core i3 (2131) майже в 4 рази вищий, ніж у Pentium (558); у Passmark багатоядерний — 8789 проти 3045.
  • Рік випуску: Core i3 1305U (2023) новіший за Pentium N6000 (2021), що означає підтримку сучасніших інструкцій і кращу оптимізацію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1598 755
Cinebench R23 (багатоядерний) 4401 2032

GeekBench v6

File compression 544.7 MB/sec 137.1 MB/sec
Clang compilation 21.9 Klines/sec 10.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 111.2 pages/sec 53.3 pages/sec
PDF Renderer 113.3 Mpixels/sec 44 Mpixels/sec
Text processing 221.1 pages/sec 110.1 pages/sec
Background blur 18.9 images/sec 3.57 images/sec
Photo processing 46.9 images/sec 5.93 images/sec
Ray tracing 7.07 Mpixels/sec 2.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2131 558
Geekbench 6 (багатоядерний) 4528 1229

PassMark

Integer math 27.9 GOps/sec 11.5 GOps/sec
Floating point math 20 GOps/sec 6.7 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 11M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 5.1M Strings/sec
Data encryption 6 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 95.3 MBytes/sec 38 MBytes/sec
Physics 512 Frames/sec 225 Frames/sec
Extended instructions 5.3B Matrices/sec 1.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3255 1403
Passmark CPU (багатоядерний) 8789 3045

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 11 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Jasper Lake
Номер моделі i3-1305U N6000
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) UHD Graphics 32 EUs

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 4
Частота 1.6 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 5 4
Кількість потоків 6 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 11x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1338
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Intel UHD Graphics 32 EUs
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 850 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 32 16
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 32
TGP 45 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 96 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1305U Сайт Intel Pentium Silver N6000
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для офісних завдань: Core i3 1305U чи Pentium N6000?

Core i3 1305U значно кращий: його однопотокова продуктивність у 2,5 раза вища, що пришвидшує роботу з документами, браузером і електронними таблицями.

Чи підходить Intel Pentium Silver N6000 для ігор?

Pentium N6000 слабкий для ігор через низьку продуктивність графіки (13 балів). Core i3 1305U з 25 балами впорається з легкими іграми та старими проектами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Вони споживають мало енергії, що ідеально для ультрабуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати ноутбук з Pentium N6000 у 2025 році?

Ні, якщо ваш бюджет дозволяє — обирайте Core i3 1305U. Pentium N6000 застарів і підходить лише для найпростіших завдань, як-от друк або перегляд відео.

Яка різниця в багатопотоковій продуктивності між цими CPU?

Core i3 1305U випереджає Pentium N6000 майже в 4 рази: Geekbench 6 багатоядерний — 4528 проти 1229, що критично для рендерингу, компіляції та архівації.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.